Відновлення минулої слави. Вперше за 30 років наша держава замовила «Антонову» три нові літаки Ан-178
Vasiliy Koba

«Укрексімбанк» надав ДП «Антонов» майже 3 млрд грн кредиту на будівництво трьох нових літаків Ан-178 для Збройних сил України.

Про це повідомляє пресслужба банку у Facebook.

«Державний «Укрексімбанк» підписав кредитну угоду з гордістю українського літакобудування Antonov Company майже на 3 млрд грн, що підуть на побудову трьох новітніх літаків Ан-178 для української армії. У новий рік ми увійшли вдало і для безпеки держави, і для розвитку її високотехнологічної сфери», — написав голова правління банку Євген Мецгер.

Раніше ДП «Антонов» та Міноборони підписали Меморандум про співпрацю. Вперше за 30 років підприємство виробить три військово-транспортних літака Ан-178 для ЗСУ.

Армія використовуватиме їх для доставки особового складу, озброєння та легкої військової техніки. Вантажі можна буде й скидати із парашутів.

Президент запропонував державним замовникам укладати нові контракти на виготовлення Ан-178 з 2021 року. Уряду Зеленський пропонує створити українську авіакомпанію, яка користуватиметься літаками «Антонова». Важливо також розробити Державну науково-технічну програму з розвитку авіапромисловості на 2021-2030 роки й винести її на РНБО.

«Антонов» вперше зібрав серійний Ан-178 без російських деталей. Його відправлять до Перу