404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Відвідування і успішність онлайн. Уряд впроваджуватиме державні шкільні е-журнали і е-щоденники

Міністерство освіти і науки України розпочало проєкт з впровадження безкоштовного програмного забезпечення для створення та ведення шкільних електронних журналів та щоденників.

У випробуванні нових е-додатків візьмуть участь по два-три заклади освіти з кожної області. Тестування триватиме з 5 до 16 жовтня.

МОН обіцяє врахувати при налаштуванні системи отримані від освітян зауваження. Після завершення першого етапу державні е-журнали та е-щоденники зроблять доступними всім українським школам на безоплатній основі. Орієнтовно — у листопаді 2020 року.

«Є достатньо комерційних пропозицій щодо комплексних цифрових рішень для шкіл, які містять ці сервіси. Але не всі школи можуть собі дозволити їх фінансово. Тому ми пропонуємо базову безкоштовну версію електронних журналів та щоденників, а школи вже зможуть обирати», – розповів заступник міністра освіти і науки Артур Селецький.

Нове програмне забезпечення розробили на основі державної модульної системи АІКОМ (раніше ДІСО) — інструменту зі збору освітньої статистики. Чиновники вважають інтерфейс системи зручним та зрозумілим для освітян.

Ті школи, які перейдуть на ведення електронних журналів, зможуть найближчим часом відмовитись від їх дублювання в паперовому вигляді. Для цього МОН обіцяє відповідні зміни до низки нормативно-правових документів.

«Це дозволить прибрати зайве навантаження на вчителів. А в майбутньому, завдяки широкому застосуванню електронних журналів, коли учень змінюватиме школу, вся інформація про його успішність, здобутки тощо буде прямувати за ним до нового навчального закладу» — зауважив Артур Селецький. Чиновник обіцяє ще й можливість переспрямовувати за таким учнем державні кошти на його навчання.

2 жовтня відбулось перше навчання для шкіл, які зголосилися стати учасниками пілотного проєкту користування е-журналом. Крім того, МОН готує для користувачів роз’яснення та відеоінструкції щодо користування новими інструментами.

Батьки онлайн у е-щоденниках бачитимуть інформацію про присутність дитини на навчанні, рівень її успішності, коментарі вчителів та ін.

Е-щоденники знадобляться і у разі переведення учнів на дистанційне навчання. Через них учні зможуть отримувати завдання та слідкувати за змінами, що відбуваються у школі.

 

Мінімалка, пенсіонери і школярі: головне у проєкті Держбюджету-2021