Війна Кремля проти України спровокує новий виток гонки ядерних озброєнь — SIPRI

Приблизно 2 тис. ядерних боєголовок у світі були у стані підвищеної бойової готовності минулого року, причому майже всі вони належали росії чи США.

Про це йдеться у щорічному «збройовому» зведенні Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем світу (SIPRI).

Аналітики інституту вважають, що із загального боєзапасу світу приблизно 12 705 боєголовок на початок 2022 року близько 9440 були на військових складах для потенційного використання.

З них приблизно 3732 боєголовки були розгорнуті у стані шахтно-ракетного та повітряного базування, а близько 2 тис. були у стані підвищеної боєготовності.

Війна в Україні спровокує новий виток гонки ядерних озброєнь — SIPRI

Дев'ять ядерних держав — США, рф, Велика Британія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль та КНДР — продовжують модернізувати свої арсенали, і хоча загальна кількість ядерної зброї трохи скоротилася з січня 2021 року до січня 2022-го, це число найближчим десятиліттям, «ймовірно, збільшиться».

Сумарні запаси боєголовок у рф і США скоротилися у 2021-му, але це сталося через демонтаж боєголовок, знятих з озброєння кілька років тому. Кількість боєзарядів у придатних для використання військових арсеналах двох країн залишалася відносно стабільною.

«Усі держави, які мають ядерну зброю, збільшують або модернізують свої арсенали, і більшість з них загострює ядерну риторику і роль, яку ядерна зброя відіграє в їхніх військових стратегіях. Це дуже тривожна тенденція», — сказав Вілфред Ван, директор програми SIPRI зі зброї масового знищення.

В інституті резюмували, що росія і США разом мають більш ніж 90% усієї ядерної зброї.

Китай перебуває у процесі суттєвого розширення свого арсеналу ядерної зброї, включно з будівництвом понад 300 нових ракетних шахт.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Британський генерал оцінив ймовірність ядерного удару з боку рф у разі звільнення Криму