Військовий облік для жінок. Документи можна буде подати онлайн — головнокомандувач ЗСУ
Getty Images

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив про плани розробити дистанційну процедуру постановки на військовий облік.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Готується такий порядок постановки на військовий облік, який дозволив би реалізувати дистанційно та онлайн якнайбільше процедур. Держава проводить антибюрократичну реформу, щоб людям не доводилося переносити папірці з місця на місце. Це стосується також і чоловіків — цифровізація має модернізувати військовий облік в цілому», — повідомив Залужний.

Він зазначив, що «не йдеться про призов чи обов’язкову мобілізацію жінок до війська, як про це вже заявляють деякі ЗМІ».

Крім того, у ЗСУ планують ввести перехідну норму, що стосується зборів військовозобов’язаних — навчання для жінок будуть винятково за бажанням.

«По-третє, зі взяттям на військовий облік жодних змін у житті українських жінок не буде! Єдине – Збройні Сили просто знатимуть, які спеціалістки є в країні та можуть у крайньому випадку долучитись до оборони держави. Відповідний порядок обліку існував в Україні й раніше, починаючи з 1994 року, хоча майже не працював», — додав головнокомандувач.

Раніше Chas News повідомляв, що у «Дії» з'явиться сервіс Military ID. В додатку буде інформація щодо виконання громадянами військового обов’язку, зокрема, Реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Навіщо армії турагенти та політологи? Мене примусять рити окопи? Стати на облік можна лише за місцем реєстрації?