Днями у мережі друг працівника Львівського національного університету імені Франка Степана Більченка повідомив, що його товариша нібито затримали і викрали працівники ТЦК. Личаківсько-Залізничний ОРТЦК та СП прокоментував інцидент.
Про це повідомив його друг Владислав Кононов.
«Більченка Степана Борисовича, було викрадено працівниками ТЦК у Львові, в районі Стрийського ринку, близько 9:00 ранку», — написав Владислав Кононов.
Це трапилося, коли він йшов на роботу до львівського університету Івана Франка, де працював старшим лаборантом кафедри ядерної фізики, викладаючи студентам практичні та лабораторні заняття.
Зазначено, що згодом його доправили до Личаківсько-Залізничного ОРТЦК та СП нібито для оновлення облікових даних. Також Більченко пройшов військово-лікарську комісію «без належного медичного огляду». Відомо, що він страждає на синдром обструктивного апное сну (ОАС).
«Його незаконно утримували цілий день, морально тиснули, залякували, виписали повістку та змусили підписати документ, що він нібито прибув за власним викликом», — заявив Кононов.
Він заявив, що викладач мав дві підстави для відстрочки, а саме:
- він є працівником Львівського університету;
- проходив альтернативну службу через релігійні переконання та мав документи, в яких зазначено, що той не може брати зброю до рук.
«Степан опинився дуже швидко під Києвом, як склалась ситуація до кінця невідомо, але після експрес-мобілізації і швидкої відправки під Київ його знайшов на узбіччі траси чоловік і викликав швидку», — стверджує Кононов.
У лікарні чоловіку діагностували набряк мозку, перелом черепа та гематому. Той нібито перебуває у критично важкому стані.
Реакція ТЦК на інцидент із побиттям мобілізованого лаборанта ЛНУ
Там заявили, що під час перевірки військово-облікових документів зʼясувалося, що Більченко не перебував на військовому обліку в жодному з ТЦК, тож не оновлював свої дані.
Його доставили до Личаківсько-Залізничного РТЦК та СП. Опісля ВЛК встановила, що він придатний до військової служби. У військкоматі кажуть, що Більченко не показав жодних медичних, чи будь-яких інших документів, які б надавали йому право на відстрочку.
Там додали, що на освітянин не набував самостійного права на відстрочку, бо він працював лаборантом без вченого звання чи наукового ступеня. Окрім того, у період воєнного стану не застосовується закон про альтернативну військову службу.
5 лютого Більченка призвали на військову службу, а наступного дня його доставили до військової частини у Житомирі для проходження базової загальновійськової підготовки.
У ТЦК додали, що жодних протиправних дій щодо чоловіка не вчиняли.
Поліція Житомирщини повідомляє, що 27-річного жителя Львівщини виявили водії на проїжджій частині на околиці міста Житомира 7 лютого близько 18:00. Його доставили до лікарні, чоловік не пояснив обставин травмування, але заперечив причетність до цього сторонніх осіб.
Зі слів колег, чоловік зник під час переміщення особового складу з частини, де він того дня отримав обмундирування, до тренінгового центру. Чоловік знаходився у кузові автомобіля, а під часу руху авто вистрибнув з нього. Під час втечі, ймовірно, й отримав зазначені ушкодження.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 128 ККУ (необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження).
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.