Вінницька, Львівська області та Київ — на шляху до «червоної» зони
Getty Images

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що якщо 50-70% усіх областей опиняться в «червоній» зоні, уся країна піде на жорсткий карантин.

Про це він сказав у ефірі передачі «Свобода слова» на ICTV.

Я думаю, що ми будемо рухатися по стратегії адаптивного карантину. Зрозуміло, якщо буде понад 50-70% областей в «червоній» зоні, тоді будемо говорити про жорсткий карантин на території всієї країни

Він зазначив, що найближчим часомі можуть потрапити до червоного рівня епіднебезпеки Вінницька, Львівська області та Київ.

Україна нині займає дев’яте місце у світі за кількістю нових заражень COVID-19.

МОН і МОЗ радять школам за потреби продовжити канікули

Після консультацій зі Степановим та головним державним санітарним лікарем Віктором Ляшком МОН радить продовжити за потреби канікули в школах, а в «жовтих» та «помаранчевих» зонах перейти на дистанційне навчання.

Про це пише пресслужба Міністерства освіти та науки.

Наразі у закладах освіти заборонені масові заходи за участю більше одного класу (групи) та за відсутності глядачів.

Додатково до основних заборон чиновники рекомендують запровадити ще обмеження при «жовтих» та «помаранчевих» рівнях епіднебезпеки. Зокрема — перевести на дистанційне навчання учнів 5-11 класів, закладів професійно-технічної освіти та студентів ВНЗ.

Міністр також додав, що МОЗ рекомендувало Львову не чекати «червоної зони», а вводити додаткові карантинні обмеження.

13 березня МОЗ оприлюднило новий перелік зон адаптивного карантину: згідно з ним, місто Київ, Вінницька, Донецька, Київська, Львівська, Миколаївська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька області потрапили до «помаранчевої зони». Також в список регіонів «помаранчевої зони» додалася Черкаська область.

Наразі в червоній зоні знаходяться Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька області.

Головний санітарний лікар країни захворів на COVID після вакцинації