У вересні православні віряни традиційно вшановують пам’ять мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії.
Українці люблять це свято і охоче вітають з днем ангела жінок з такими іменами.
Сhas News нагадує дату свята за новим календарем і розповідає його історію.
Коли свято Віри, Надії, Любові 2024 року
За новим церковним календарем день пам’ять мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії відзначають 17 вересня.
За старим календарем свято відзначають 30 вересня.
Хто такі Віра, Надія, Любов та мати їхня Софія: історія свята
Віра, Надія, Любов і мати їхня Софія — християнські святі, шановані у лику мучениць.
За переказами, вони жили у ІІ столітті на Апеннінах і загинули за християнську віру під час гонінь на перших християн.
Софія була вдовою з Мілана і сповідувала християнство. Через це вона дала своїм трьом донькам імена на честь християнських чеснот — Віра, Надія, Любов.
Софія переїхала з малими доньками до Риму і виховувала їх у християнському благочесті.
Про це дізнався імператор Адріан і вимагав від маленьких Віри, Надії і Любові, аби вони зреклися Христа і вклонилися богині Діані. Спочатку правитель спокушав дівчат дорогими подарунками, а згодом перейшов до погроз.
Втім Віра, Надія та Любов були тверді у своїй вірі. За це, за наказом імператора, дівчат піддали тортурам, після чого стратили.
На день смерті Вірі було 12 років, Надії — 10, Любові — 9. Їхні тіла віддали матері. Софія поховала своїх доньок, а через три дні померла сама.
Віра, Надія, Любов і Софія були зараховані до лику святих.
Зазначимо, що у перших календарних списках святих імена Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії відсутні. Перші свідчення їх шанування відносяться лише до VII століття. Через це серед дослідників релігії з’явилась думка, що мучениці не були реальними персонами, а є персоніфікацією християнських чеснот.
Традиції і заборони на свято Віри, Надії, Любові
День пам’яті Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії вважається жіночим святом. За давніми віруваннями, жінці в цей день зранку треба поплакати — тоді вона буде щасливою.
У цей день жінки можуть не робити хатніх справ, натомість вони обов’язково мають відвідати храм, або хоча б вдома у молитві згадати святих мучениць.
До святкового столу випікають коровай і їдять його руками. Ця традиція пішла від того, що Віру, Надію і Любов, за легендою зарубали мечем.
На свято Віри, Надії і Любові молоді дівчата традиційно влаштовують посиденьки і ворожать.
А от свататися і тим більше вінчатися у цей день заборонено. Вважається, що укладений на Віри, Надії і Любов шлюб не буде щасливим і швидко розпадеться.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.