Вирок Стерненку — сім років і три місяці ув'язнення з конфіскацією половини майна

Приморський суд Одеси визнав громадського активіста Сергія Стерненка винним у справі про викрадення. Його засудили до семи років ув’язнення та конфіскації половини наявного майна.

Стерненко написав у себе на Facebook: «Сім років та три місяці позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Дякую Венедіктовій, Татарову та Труханову за це рішення. Особлива подяка Зеленському. Нам дають СІЗО із взяттям під варту в залі суду».

Справа стосується викрадення людини – депутата Комінтернівської районної ради Одещини Сергія Щербича, який також керував осередком проросійської партії «Родіна». Вирок Стерненку мали оголосити у п'ятницю, але перенесли.

 

Суд з другої спроби оголошує вирок Стерненку по сфабрикованій справі щодо тітушки Труханова Щербіча.

Posted by Sternenko on Tuesday, February 23, 2021

Суддя Віктор Попревич 23 лютого визнав активіста винним за всіма статтями, тобто у викраденні людини за попередньою змовою осіб та незаконному зберіганні зброї. До оскарження вироку йому обрали запобіжний захід — тримання під вартою.

Стерненко назвав вирок «продиктованим Офісом генерального прокурора». Активісти зустріли рішення суду вигуками «Ганьба».

Серед обґрунтувань свого рішення суддя назвав те, що Стерненко «негативно ставиться» до партії, до якої належав викрадений — йдеться про партію «Довіряй справам» мера Одеси Геннадія Труханова.

Аналогічне рішення суд озвучив щодо другого обвинувачуваного у справі Руслана Демчука.

Як пише Радіо Свобода, на суд на підтримку активіста приїхали колишня виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун і народний депутат Гео Лерос. Частина учасників акції приїхала з інших міст.

Сергія Стерненка, на той момент — лідера одеського осередку праворадикальної організації «Правий сектор», а також координатора «Правого сектору» в Комінтернівському районі Одещини Руслана Демчука затримали у вересні 2015 року.

Їх звинувачували у викраденні Щербича у квітні 2015 року. Згодом обох звільнили під заставу. Стерненку також висунули звинувачення в незаконному зберіганні зброї, яку він, за його словами, добровільно віддав правоохоронцям.

Стерненко заперечував свою причетність до викрадення і наполягав на політичній умотивованості справи.

 

Стерненка ув'язнили на 7 років. Стрім з Приморського районного суду.

Posted by Суспільне Одеса on Tuesday, February 23, 2021

Активіст написав на Facebook, що всі вилучені у нього під час обшуку речі суд визнав допустимими доказами. «Хоча обшук у мене вдома проводився без адвоката, з яким мені навіть не дали зв’язатись. Показання тітушки Щербіча суд визнав достовірними (!). Суддю таки дотисла Венедіктова, Татаров та Труханов за ці дні. Обвинувальний вирок за всіма статтями».

Нині біля будівлі суду стоять понад два десятка правоохоронців. Активісти повідомляють, що збираються блокувати вихід із суду.

 

Приморський суд

Posted by Дем'ян Ганул on Tuesday, February 23, 2021

Передісторія

Стерненко також є фігурантом справи про умисне вбивство Івана Кузнецова та нанесення поранень Андрію Ісайкулу. Стерненко стверджує, що діяв в рамках законного самозахисту. Ця справа наразі також слухається у Приморському суді Одеси.

У 2018 році на Стерненка скоїли три напади, під час останнього з них він смертельно поранив одного з нападників Івана Кузнецова. Другий учасник нападу Ісайкул згодом втік з України. Активіст стверджує, що діяв у рамках законного самозахисту. В замовленні нападів він звинувачує мера Одеси Геннадія Труханова, який справу не коментує. Стерненко також заявляв про тиск на слідство з боку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.

У березні Офіс генерального прокурора повідомив, що Венедіктова та Аваков обговорювали «вбивство Кузнецова», хоча ця справа є підслідною СБУ. У квітні Венедіктова заявляла, що підозра у справі Стерненка «буде в будь-якому разі».

У «вбивстві» Стерненка звинувачують, зокрема, політики часів Віктора Януковича Андрій Портнов та Олена Лукаш, народні депутати від «Опозиційної платформи — За життя» Ілля Кива та Вадим Рабінович, від «Слуги народу» — Максим Бужанський та Олександр Дубінський. Натомість на захист активіста висловлювалися Уляна Супрун, члени ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», парламентарі від партії «Голос».

11 червня 2020 року Служба безпеки України оголосила Сергію Стерненку підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї.

Справа Стерненка. Суд скасував активісту нічний домашній арешт і відпустив його на поруки нардепа Лозинського