404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Вісім країн підписали угоду про освоєння Місяця й приєднаються до програми США «Артеміда»
NASA

Вісім країн, включно зі США, підписали угоду про освоєння Місяця. Ініціативу висунула Національна космічна агенція США НАСА.

«Це лише початок, - цитує «Голос Америки» адміністратора НАСА Джима Брайденстіна. - Ці домовленості розростатимуться і ми із задоволенням долучаємо нових партнерів на шляху вперед».

Чиновник відзначив, що угода має за мету запобігти конфліктам при освоєнні Місяця і відповідає попереднім угодам, включаючи Угоду з освоєння відкритого космосу.

Країни-підписанти зможуть брати участь в програмі США «Артеміда», яка включатиме подорож астронавтів на Місяць в 2024 році та створення постійної бази перебування на Місяці до кінця десятиліття.

Угода визначає мирний характер освоєння Місяця, повагу до міжнародного права, публічний доступ до наукових даних досліджень, надання взаємної допомоги астронавтам в разі потреби. Також нарешті встановлять правила поводження з космічним сміттям і передбачать узгодженість роботи устаткування для максимізації його спільного використання.

«Щоб приєднатись до подорожі «Артеміда», країни мають дотримуватись Угоди про освоєння відкритого космосу та наших норм поведінки, щоб забезпечити мирний характер, безпеку та чудове майбутнє освоєння космосу не лише для НАСА, а й для всього людства», - заявив Майк Голд, чиновник НАСА.

Угоду підписали Австралія, Канада, Японія, Люксембург, Італія, Велика Британія та Об‘єднані Арабські Емірати. Росія та Китай, дві країни, які мають масштабні космічні програми, не є підписантами.

Закон США забороняє НАСА співпрацювати з Китаєм. А голова російської космічної агенції в понеділок назвав місячну програму США «надто америкоцентричною» і заявив, що Росія утримається від масштабної участі в ній.

 

NASA відправить першу жінку на Місяць до 2024 року