Витік даних Пентагону: ФБР заарештувало підозрюваного Джека Тейшейру (оновлено)

Витік секретних даних Пентагону, імовірно, організував 21-річний нацгвардієць ВПС США штату Массачусетс Джек Тейшейра.

Як пише The New York Times, саме він під ніком O.G. адміністрував сервер Thug Shaker Central на платформі Discord, де найперше опублікували фото засекречених документів. Раніше The Washington Post з посиланням на учасників спільноти розповідала, що заливав ці знімки саме O.G.

NYT зв'язало Тейшейру з іншими членами Thug Shaker Central через його профіль в онлайн-іграх та інші записи. Деталі інтер'єру будинку військового на сімейних фото у соцмережах співпадають з деталями на полях деяких фото секретних документів. Газета встановила, що Тейшейра зараховний до 102-го розвідувального крила Національної гвардії Массачусетса.

Джек Тейшейра секретні дані документи пентагону

Два американських посадовці анонімно розповіли NYT, що слідчі хочуть поговорити з Тейшейрою.

Водночас за The Wall Street Journal з посиланням на неназваного чиновника пише, що у «зливі» документів підозрюють військовослужбовця національної гвардії у Форт-Брегзі (Північна Кароліна), але не називає його ім'я. Підозрюваного можуть заарештувати вже сьогодні.

ОНОВЛЕНО

ФБР повідомило про перший арешт у справі про витік даних у місті Північний Дейтон у Массачусетсі. Перед цим там у будинку Тейшейри пройшли обшуки. 

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Витік секретних даних: випадки з історії — реальні та не дуже
Україна змінила військові плани через «витік» даних Пентагону — ЗМІ