Вивели мільйони гривень під час окупації: ДБР повідомило про підозру керівництву «Херсонтеплоенерго»

Працівники ДБР повідомили про підозру керівництву комунального підприємства «Херсонтеплоенерго», яке під час окупації Херсону незаконно вивело зі структури 13 млн грн.

На початку окупації Херсона на рахунках «Херсонтеплоенерго» були накопичені платежі від фізичних та юридичних осіб за надані послуги з постачання теплової енергії.

Замість збереження грошей підприємства на депозиті або оплати боргів за газ, директорка підприємства організувала схему виведення коштів на приватні рахунки. До реалізації цієї схеми вона залучила головного бухгалтера та керівницю профспілкової організації.

Маючи віддалений доступ до рахунків підприємства, директорка та головбух переказали гроші на рахунок профспілкової організації всупереч законодавству, яке діє під час воєнного стану.

Потім за участі голови профспілкової організації ці кошти переказали під виглядом безвідсоткової позики на споживчі потреби на власні приватні рахунки. Далі вони могли розпоряджатися цими грошима на свій розсуд.

Загалом за такою схемою з «Херсонтеплоенерго» в період з червня по серпень 2022 року було виведено 13 млн грн. З них понад 5,5 млн грн були переведені на особисті банківські рахунки директора, головного бухгалтера та голови профспілки.

Трьом фігуранткам повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем  (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років.

За даними правоохоронців, директорка підприємства вже не обіймає вказану посаду, до суду подані клопотання щодо відсторонення від посад двох інших учасниць оборудки.

Підприємству повернуті всі виведені злочинним шляхом гроші.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Справи Майдану: ДБР повідомило про підозру керівнику росгвардії Золотову