404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Влада Білорусі через пів року визнала, що першого загиблого під час протестів убили силовики
Getty Images

Слідчий комітет Білорусі відмовився порушувати кримінальну справу за фактом загибелі 34-річного жителя Мінська Олександра Тарайковского, який загинув 10 серпня 2020 року, на другий день протестів у Білорусі. Про це «БелТА» повідомив голова СК Іван Носкевіч.

Тарайковскій загинув 10 серпня 2020 року в ході акції протесту, що пройшла в Мінську у метро «Пушкінська».

За версією МВС, Тарайковскій помер через вибух бомби, яку він нібито хотів кинути в силовиків. При цьому на кадрах з місця подій видно, що у Тарайковського в руках нічого не було і що він міг бути смертельно поранений співробітниками силових структур.

Тарайковський став першою людиною, яка загинула в ході акцій протесту в Білорусі.

Ініціатива «Білоруський Народний Трибунал» провела розслідування і дійшла висновку, що Тарайковского вбив боєць спецпідрозділу МВС «Алмаз» Микита Коровін пострілом у груди.

За словами представника слідства, в день своєї загибелі Тарайковській, «перебуваючи в стані сильного алкогольного сп'яніння», відійшов від натовпу протестуючих і пішов у бік співробітників силових органів. Ті сприйняли його дії як «реальну загрозу життю і здоров'ю», оскільки мали оперативну інформацію про можливі теракти і те, що у протестувальників є вибухівка.

Тому силовики «з безпечної відстані, що виключає летальний результат», застосували до Тарайковского нібито нелетальну зброюю. Але «в силу збігу низки трагічних обставин одне з поранень виявилося проникаючим», через що чоловік помер на місці.

Представник СК не згадував в своїй заяві версію МВС про те, що Тарайковський помер через вибух бомби, яку той нібито збирався кинути в правоохоронців.

На думку слідства, співробітники правоохоронних органів в даних умовах мали право використовувати нелетальну зброю для запобігання більш тяжких наслідків, що нібито відповідає чинному законодавству.

У січні проект колишніх білоруських силовиків BYPOL опублікував аудіозапис, як стверджується, з виступом заступника глави МВС Білорусі Миколи Карпенкова. Під час виступу він заявив, що назвав Тарайковського «пияком і дебітом» і сказав, що протестувальник помер «від гумової кулі, яка прилетіла йому в груди».

Вдова Тарайковського Олена Герман прокоментувала тоді запис: «Пияк і дебіл? У мене просто нема слів. Вони вбили мирного громадянина, а тепер ще й ображають його. Я важаю, що це просто геноцид».

МВС Білорусі та Росгвардія уклали угоду про співпрацю