404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Влада Білорусі ввела заборону на виїзд з 20 грудня. Наземний кордон закривають для громадян країни та іноземців

Влада Білорусі ввела тимчасову заборону на виїзд з країни через наземні пункти пропуску. Уряд аргументує закриття «метою запобігання поширенню в країні COVID-19».

Про закриття Ради міністрів РБ оголосила в постанові № 705 від 7 грудня 2020 року, розміщеній на Національному правовому Інтернет-порталі.

Згідно з постановою Радміну, постанову від 30 жовтня 2020 р № 624 «Про заходи щодо запобігання поширенню інфекційного захворювання» доповнено так: «Тимчасово призупинити перетинання Державного кордону Республіки Білорусь на виїзд з Республіки Білорусь громадянами Республіки Білорусь, а також іноземцями, які мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання на території Республіки Білорусь».

Обмеження діятимуть в автодорожних пунктах пропуску, пунктах спрощеного пропуску, пунктах пропуску на залізничних вокзалах (станціях) і річкових портах через державний кордон Білорусі.

Єдиною можливістю перетнути кордон РБ залишається авіаційне сполучення.

Дія заборони не поширюється на осіб з дипломатичними і службовими паспортами, офіційні делегації, водіїв міжнародних автоперевезень, екіпажі повітряних і морських суден, проїзні бригади та деякі інші категорії.

Також білорусам буде дозволено виїжджати у деяких випадках — за повідомленням про важку хворобу або про смерть близького родича, для отримання медичної допомоги та інших, перерахованих у документі.

Виїзд на роботу, навчання, а також з посвідкою на проживання в іншій країні білорусам відтепер дозволений не частіше одного разу протягом шести місяців.

Серед інших нововведень: іноземцям, які прибувають до Білорусі, необхідно буде мати при собі довідку, що підтверджує негативний результат лабораторного дослідження на COVID-19. ПЛР-тест повинен бути зроблений не пізніше трьох діб до дати перетину кордону. Відсутність такого медичного документу оголошено підставою для відмови у в'їзді в РБ.

В документі також визначена категорія громадян, на яких не поширюється дана норма.

Нові положення вступають в силу через 10 днів після офіційного опублікування. Діяти відповідні обмеження почнуть із 20 грудня.

Заборона, окрім громадян Білорусі, також поширюється і на іноземців, які мають постійну або тимчасову посвідку проживання в країні.

Обмеження в'їзду до РБ для українців

29 жовтня Державний прикордонний комітет Республіки Білорусь вирішив обмежити в'їзд з боку України у зв'язку з COVID-19.

Державна прикордонна служба України підтвердила інформацію про обмеження в'їзду.

«Згідно з повідомленнями, які надійшли до органів охорони державного кордону України від відповідних органів Республіки Білорусь, білоруська сторона з 29 жовтня обмежує пропуск через кордон. Зазначені обмеження суміжна сторона аргументує додатковими заходами щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції», — оголосила ДПСУ.

За словами служби, ці обмеження не поширюються на осіб, які перетинають кордон за дипломатичними або службовими паспортами, водіїв вантажних транспортних засобів, що здійснюють міжнародні перевезення, і членів поїзних бригад.

З 1 листопада набула чинності тимчасова заборона на в’їзд до Білорусі наземним транспортом для іноземних громадян і осіб без громадянства згідно з постановою уряду «Про заходи щодо запобігання поширенню інфекційного захворювання». З проблемами при поверненні в країну тоді зіткнулися і білоруські громадяни.

9 грудня очільник українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що для українців, які планують лікуватися або проходити медичне обстеження в Білорусі, зняли обмеження на перетин кордону під час пандемії COVID-19.

2 листопада Кулеба доручив з'ясувати всі обставини непропуску українців до Білорусі, які сплатили за трансплантацію в Мінську і Бресті, після відповідних повідомлень у ЗМІ.

Раніше посол України в Білорусі повідомив, що влада Білорусі на тлі протестів проти режиму Олександра Лукашенка все частіше відмовляє у в'їзді громадянам України. За його словами, останнім часом обмежують в'їзд громадян з трьох країн, а саме — України, Литви та Польщі. Влада Білорусі, як сказав дипломат, вважає, що «окремі люди спортивної статури можуть брати участь у якихось заходах».

«Одержимий дияволом». Білоруська автокефальна церква піддала анафемі Лукашенка. Повний текст