404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Володарі медичних кілець. У США розробили кільце, що виявляє наявність COVID-19 в організмі до перших симптомів

Технологічний дослідний центр VTT в Фінляндії розробив спеціальний брелок для ключів, який попереджає свого власника про можливий ризик зараження на COVID-19.

Два брелоки при наближенні формують унікальний код зустрічі, який залишається в пам'яті обох приладів, повідомляє Yle. Якщо один з власників виявиться в якийсь момент інфікований на коронавірус, за кодами можна відстежити його контакти. У цьому випадку все брелоки, які колись перебували поблизу брелока хворого, видадуть тривожний сигнал.

У VTT розраховують, що новинкою зможуть скористатися ті, хто не користується смартфонами: діти і люди похилого віку. Зараз центр проводить пілотне тестування брелоків серед працівників одного з будівельних майданчиків в місті Еспоо.

«Медичне кільце»

Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили кільце, що дозволяють виявити наявність коронавірусу в організмі до появи перших симптомів захворювання. Підсумки попереднього дослідження, проведені UC San Francisco та UC San Diego, опубліковані в журналі Scientific Reports.

Вчені розробили алгоритм, здатний передбачити симптоми, характерні для COVID-19: кашель, втома, жар, озноб. Вони використовували пристрій у формі кільця, що відстежує температуру тіла пацієнта і фіксує дихання, а також частоту серцевих скорочень. На думку експертів, «розумне» кільце працює краще, ніж пульсоксиметр і термометр, і його використання дозволить провести своєчасне тестування і більш ранню ізоляцію.

Кільце Oura — це придатний для носіння датчик, який постійно вимірює сон і неспання, частоту серцебиття та дихання та температуру.

Розумне кільце, яке генерує постійні дані про температуру, може сповіщати зараження COVID-19 навіть у тих випадках, коли немає підозри на зараження.

Аналіз даних від 50 людей, раніше інфікованих COVID-19, показав, що дані, отримані з комерційно доступного смарт-кільця, точно визначали більш високі температури у людей із симптомами COVID-19.

При цьому невідомо, наскільки ефективно «розумне кільце» може виявити безсимптомний COVID-19, який вражає від 10 до 70 % інфікованих, за даними Центрів контролю та профілактики захворювань, автори повідомили, що для 38 з 50 учасників лихоманка було виявлена, коли симптоми навіть не помічалися.

Дослідники проаналізували тижні даних про температуру, щоб визначити типові діапазони для кожного з 50 учасників.

За словами співавтора Фредеріка Хехта, доктора медицини, професора медицини та директора з досліджень Центру інтегративної медицини UCSF Ошера, ця робота «важлива для демонстрації потенціалу пристроїв, які можна носити, у ранньому виявленні COVID-19, а також інших інфекційних хвороб».

Лікарі тестуватимуть безкоштовно на COVID-19 усіх, хто має ознаки респіраторного захворювання