404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
ВООЗ закликає держави готувати галузь охорони здоров'я до наступної пандемії
Getty Images

Посадовці Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) оприлюднили тези, якими вважають важливими для людства напередодні 73-ї щорічної сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я ВООЗ.

COVID-19 можна перемогти «наукою, рішеннями та солідарністю», вважають у організації. І хоча пандемія коронавірусу — це глобальна криза, багато держав та міст успішно запобігли і взяли під контроль передачу інфекції, йдеться в документі.

«Уперше світ об'єднався навколо плану щодо прискорення розробки вакцин, діагностичних та терапевтичних засобів», — зауважили чиновники ВООЗ.

Окрім того, ця пандемія є нагадуванням, що важливо зміцнювати галузь охорони здоров'я в кожній країні та краще оберігати населення від надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі здоров’ям, додали у ВООЗ.

Людству чиновники радять негайно готуватися до наступної потенційної пандемії, кажуть в організації.

Ми переконались за останній рік, що країни з розвиненою інфраструктурою системи охорони здоров'я змогли діяти швидко, щоб запобігти швидкому поширенню коронавірусу.

Щоб допомагати урядам країн боротись за здоров'я, ВООЗ планує такі програми: Кампанія з вакцинації 2030, Десятиліття здорового старіння 2020-3030, а також низка інших ініціатив щодо боротьби з раком шийки матки, туберкульозом, щодо догляду за очима, безпеки харчових продуктів, інтелектуальної власності та готовності до грипу.

У ВООЗ повідомили, що нині зафіксовано понад 47 млн випадків зараження, і понад 1,2 млн померлих через COVID-19.

73-тя щорічна сесія Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я ВООЗ відбудеться 9 листопада 2020 року в режимі онлайн.

Новий карантинний поділ і ситуація в Україні

Тим часом в Україні з понеділка, 9 листопада, починає діяти новий розподіл регіонів, відповідно до темпів поширення COVID-19.

Як повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов, таке рішення 6 листопада ухвалили на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Згідно з рішенням, всі регіони України потрапили до «червоної» чи «помаранчевої» зони, у «жовтій» і «зеленій» – немає жодного.

У Києві минулої доби, 5 листопада, вперше виявили більше тисячі нових випадків COVID-19 за добу – 1002. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко.

Загалом станом на 6 листопада в Україні виявили понад 440 тисяч інфікованих, померли 8 125 людей, одужали — більш ніж 195 тисяч. Упродовж минулої доби лікарі виявили 9 721 новий випадок  захворювання на COVID-19. 

Як ми повідомляли раніше, Генеральний директор ВООЗ пішов на самоізоляцію. Тедроса Аданома Гебреісуса визнали контактною особою людини, яка захворіла на COVID-19.

ВООЗ: вакцина від COVID-19 може з’явитися до кінця 2020 року