Після 16 січня споживачі зможуть скаржитись мовному омбудсмену на відмову обслуговувати українською.
Про це уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів у Facebook.
За його словами, спочатку варто спробувати владнати ситуацію на місці. Наприклад, попросити працівника обслуговувати державною мовою.
У разі відмови Кремінь порадив українцям звернутись до керівництва закладу або на «гарячу лінію» установи.
Якщо громадянам України там відмовлять в обслуговуванні українською, то потрібно зафіксувати факт відмови. Це можна зробити за допомогою аудіо-, відео, письмового підтвердження очевидців тощо. Також слід записати дані порушника та закладу — назву, місцезнаходження, контакти.
⚠⚠⚠Як діяти, якщо ваше право на отримання інформації чи послуг державною мовою порушене: 1️⃣Спробувати владнати...
Posted by Уповноважений із захисту державної мови on Tuesday, January 12, 2021
Протягом шести місяців з дня виявлення заявником порушення необхідно подати скаргу до уповноваженого на поштову адресу 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12, електронну скриньку skarha@mova-ombudsman.gov.ua або заповнити відповідну форму на сайті уповноваженого www.mova-ombudsman.gov.ua.
У заяві варто зазначити прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання особи, а також викласти суть скарги, який саме суб'єкт/працівник суб'єкта, коли, за якою адресою, яким чином порушив право скаржника.
Кремінь порекомендував до скарги додавати докази на підтвердження. Письмову скаргу заявник повинен підписати із зазначенням дати.