Американський бізнесмен та очільник Департаменту ефективності уряду США (DOGE) Ілон Маск у приватних розмовах із президентом США Дональдом Трампом переконує його помʼякшити мита. Поки що — безрезультатно.
Про це повідомляє The Washington Post.
Днями Маск розкритикував торгового радника Білого дому Пітера Наварро, поставивши під сумнів його кваліфікацію.
У відповідь Наварро заявив, що про Маска важливо зрозуміти те, що він продає автомобілі і «не розуміється на питаннях тарифів».
Маск вирішив напряму звернутися до Трампа щодо тарифної політики.
Дональд Трамп 7 квітня пригрозив запровадити додаткові 50% мита на імпорт із Китаю на додаток до вже оголошених 34%, а це означає, що переговори не дали результату.
Нові тарифи на імпорт у США
Базова митна ставка на імпорт усіх іноземних товарів до США становитиме 10%. Такою вона буде для Великої Британії, Бразилії, Австралії, Туреччини, України та багатьох інших країн. Для країн Євросоюзу вона становитиме 20%, для Китаю — 34%, для Південної Кореї — 25%, для Японії — 24%, для Індії — 26%.
Рекордними є ставки для Камбоджі (49%), В’єтнаму (46%) та Шрі-Ланки (44%).
У таблиці, яку показав Трамп, вказано, що мита на американські товари у Камбоджі становлять 97%, і це є найвищим показником у списку торгівельних партнерів США. У ЄС ця ставка сягає, за даними США, 39%, у Китаї — 67%, у Японії — 46%.
Водночас введені Трампом мита не поширюються на Білорусь, Кубу, рф та КНДР. Білий дім пояснив це тим, що країни перебувають під санкціями. При цьому Америка продовжує торгувати з росією більше, ніж з невеликими державами, які потрапили під санкції.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.