404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Ядерне агентство ООН заявляє, що Тегеран будує підземний завод з виробництва центрифуг
Middle East Monitor

Як показують супутникові знімки, Іран розпочав будівництво свого ядерного комплексу в Натанці. Ядерне агентство ООН оголосило, що Тегеран будує підземний передовий завод збірки центрифуг. Попередній вибухнув внаслідок диверсійної атаки минулого літа.

З серпня Іран проклав нову або реконструйовану дорогу на південь від Натанца до, як вважають аналітики, колишнього полігону для сил безпеки на збагачувальному об'єкті. Як повідомляє британське видання The Guardian, це доводять зображення з лабораторії «Plane Labs», що базується в Сан-Франциско.

Супутникове зображення показує об’єкти, схожі на будівельне обладнання. Аналітики Центру досліджень нерозповсюдження ядерної зброї імені Джеймса Мартіна при Інституті міжнародних досліджень Міддлбері заявляють, що на цьому місці проводяться розкопки.

«Ця дорога також йде в гори, тож може бути, що вони копають якусь інфраструктуру, яка продовжуватиметься з іншого боку гори, і що в горах буде тунель», — сказав Джеффрі Льюїс, експерт інституту, який вивчає ядерну програму Ірану.

Місія Ірану при Організації Об'єднаних Націй не відразу відповіла на запит про коментарі.

Алі Акбар Салехі, глава Організації атомної енергії Ірану, минулого місяця заявив державному телебаченню, що зруйнований надземний об'єкт замінюють на завод «в самому серці гір навколо Натанца».

Рафаель Гроссі, генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії, заявив, що його інспектори знають про будівельні роботи. За його словами, Іран раніше інформував інспекторів МАГАТЕ, які продовжували мати доступ до деяких місць Ірану, незважаючи на крах ядерної угоди 2015 року між Іраном та світовими державами.

«Це означає, що вони розпочали будівництво, але не завершили. Це довгий процес», — сказав Гроссі.

Кампанія Дональда Трампа проти Ірану змусила Тегеран відмовитись від усіх обмежень своєї атомної програми, а напруженість між США та Іраном ледь не розпалила війну на початку 2020 року. Суперник Трампа на виборах у США наступного місяця Джо Байден висловив готовність повернутися до угоди 2015 року.

 

Іран заявив про закінчення дії ембарго ООН на купівлю зброї