404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
«Ядерні плани» Байдена. Президент США закладає у оборонний бюджет витрати на стримування Китаю
Getty Images

У бюджеті міністерства оборони Штатів не будуть фінансувати старі системи. Президент США Джо Байден хоче модернізувати ядерний арсенал для стримування Китаю, а ще розвивати майбутні можливості ведення війни. Про це пише Reuters із посиланням на людей, знайомих із оборонним бюджетом.

Запит на витрати на оборону, який надішлють до Конгресу в п'ятницю, включатиме інвестиції у готовність військ, космічні технології і ядерну зброю. А ще — на Тихоокеанську ініціативу стримування, спрямовану на протидію нарощуванню військ Китаю в регіоні.

Бюджетний запит дозволить придбати кораблі, реактивні літаки та оплатити утримання й зарплату персоналу. Додаткові $38 млрд передбачені на програми, пов'язані з обороною, у Федеральному бюро розслідувань, Департаменті енергетики та інших відомствах. Це збільшує бюджет національної безпеки Штатів до $753 млрд — на 1,7% більше за показник до 2021 року.

Гроші виділять на розробку та випробування гіперзвукової зброї та інших систем озброєння наступного покоління. Так військові посилюватимуть спроможність протистояти Росії та Китаю.

Бюджетні запити президента, включаючи військові, зазвичай є відправною точкою для переговорів з Конгресом. Парламент у кінцевому рахунку вирішує, як витрачати кошти.

Тихоокеанська ініціатива стримування, створена для протидії Китаю, зосереджена на конкуренції в Індо-Тихоокеанському регіоні. Вона має за мету підвищити готовність США діяти в регіоні за рахунок фінансування радарів, супутників та ракетних систем.

Щоб оплатити ці плани, Пентагон намагається позбутися частини свого старішого обладнання з вищими витратами на технічне обслуговування. Це чотири бойові кораблі «Літорал», кілька літаків А-10, які забезпечують повітряну підтримку наземних військ, а також літаки KC-10 та KC-135 у повітряних автозаправних флотах.

 «Ми повинні модернізуватися, якщо буде тривати стримування, і, якщо це буде підтверджено, я прагнутиму збільшити швидкість та масштаби інновацій у наших силах», — сказала Кетлін Хікс у лютому до того, як її затвердили на посаді заступника міністра оборони.

Серед конкуруючих пріоритетів Пентагону адміністрація Байдена вимагатиме 85 ​​винищувачів-«невидимок» F-35, вироблених Lockheed Martin, заявили агентству обізнані люди. У бюджетах президентів на 2021 і 2020 роки вимагали відповідно 79 і 78 літаків. Зрештою, Конгрес дозволив додаткові винищувачі.

У плані суднобудування ВМС США, опублікованому в останні місяці адміністрації Трампа, було передбачено 12 нових надводних бойових кораблів за рахунок бюджету 2022 року. Але в запиті Байдена є лише вісім нових військових кораблів, сказали джерела агентства.

Незважаючи на скорочення витрат на старі системи, адміністрація Байдена продовжуватиме інвестувати в модернізацію американської ядерної тріади. Це дорогий проєкт, який коштуватиме в середньому понад $60 млрд на рік протягом наступного десятиліття. Загальна його вартість — понад трильйон доларів, згідно з даними Бюджетної служби Конгресу.

Гроші піде на вдосконалення ядерного командування і контролю. А ще — на платформи доставки, такі як атомний підводний човен класу «Колумбія».

Напруженість із дедалі наполегливішим Китаєм непокоїть американських військових планувальників. Минулого тижня Пекін звинуватив США у загрозі миру та стабільності у Тайванській протоці. Це сталося після того, як американський військовий корабель вкотре проплив через спірний водний шлях.

Джо Байден доручив розвідці за 90 днів визначити походження коронавірусу