Як розмитнити генератор: головні правила декларування та оподаткування

Через посилення обстрілів об'єктів критичної інфраструктури українці дедалі більше  завозять генератори для власних потреб з-за кордону. 

У Державній митній службі України розповіли про головні правила декларування та оподаткування таких товарів при переміщенні через митний кордон.

Які генератори не оподатковуються

Генератори, вартість яких становить до 500 євро, а вага не перевищує 50 кг, які переміщуються автомобілем, залізницею або морським транспортом, звільняються від письмового декларування та оподаткування. У випадку пересилання генераторів поштою, експрес-відправленням або несупроводжуваним багажем сумарна вартість має бути до 150 євро.

Які генератори доведеться декларувати та заплатити податок

Якщо товар перевищує неоподатковувані норми, але загальна вартість яких не перевищує 10 тис. євро, підлягають письмовому декларуванню та оподаткуванню:

  • ввізним митом за ставкою 10% від фактурної вартості;
  • податком на додану вартість за ставкою 20% від фактурної вартості з урахуванням суми ввізного мита.

Водночас базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, зазначеної в касових або товарних чеках, ярликах, інших документах роздрібної торгівлі, що перевищує неоподатковувану норму.

Наприклад, за генератор фактурною вартістю 700 євро, що ввозиться громадянином через автомобільний пункт пропуску, необхідно сплатити митні платежі з суми, що перевищує 500 євро, тобто:

10% мита від 200 євро — 20 євро;

20% ПДВ від 220 євро (фактурна вартість+мито) 44 євро.

Загальна сума митних платежів за такий генератор становитиме 64 євро.

Митні платежі сплачуються виключно у валюті України за курсом Національного банку України на день декларування товару.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Як підготуватись до зими: якими речами та приладами варто запастись українцям
У Раді хочуть скасувати податки на ввезені з-за кордону електрогенератори