«Як у Першій світовій»: Залужний заявив, що ситуація на фронті зайшла у глухий кут

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що ситуація на фронті зайшла у глухий кут, коли ні росія, ні Україна не може просуватися, бо однаково технологічно оснащена.

Про це він заявив в інтервʼю The Economist.

«Так само, як і в Першій світовій війні, ми досягли рівня технологій, який ставить нас у глухий кут… Глибокого і красивого прориву, швидше за все, не буде», — заявив Головнокомандувач.

За його словами, за п’ять місяців контрнаступу Україна просунулась тільки на 17 кілометрів, а росіянам за 10 місяців вдалося лише взяти Бахмут.

Також Залужний визнав помилковою стратегію знекровлення російської армії.

«Це була моя помилка. Росія втратила вбитими не менше 150 тисяч осіб. У будь-якій іншій країні такі втрати зупинили б війну», — сказав він.

За його словами, за планом ЗСУ мали б просуватися зі швидкістю 30 км на день.

«Якщо ви подивитеся на підручники НАТО і на математичні розрахунки, які ми робили (при плануванні контрнаступу — Прим. ред.), то чотирьох місяців повинно було вистачити, щоб дійти до Криму, воювати в Криму, повернутися з Криму і знову піти туди і назад», — сказав генерал.

Втім, українські військові зупинилися на мінних полях, які залишили росіяни.

«Спочатку я подумав, що щось не так з нашими командирами, тому змінив деяких з них. Потім я подумав, що, можливо, наші солдати не придатні для виконання завдань, і перевів солдатів у деяких бригадах», — розповідає Залужний.

Згодом він знайшов радянський підручник про прорив укріплень часів Першої світової війни і заявив: «Я зрозумів, що це саме те, де ми знаходимося, тому що, як і тоді, рівень технологічного розвитку сьогодні поставив у ступор і нас, і наших ворогів».

Для перемоги, на думку Залужного, потрібен технологічний прорив, але для нього «немає жодних ознак». Або за рахунок переваги у ключових видах озброєнь, чого ЗСУ також не мають.

«Простий факт полягає в тому, що ми бачимо все, що робить ворог, а він бачить все, що робимо ми. Для того, щоб вийти з цього глухого кута, нам потрібно щось нове, на кшталт пороху, який винайшли китайці і яким ми досі вбиваємо один одного», — додає Залужний.

Раніше Головнокомандувач у колонці The Economist заявив, що війна з росією переходить у позиційну фазу зі затяжними та виснажливими боями. Він пояснив, що потрібно Україні для перемоги.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Огляд і спростування пропаганди за 26 жовтня — 1 листопада