Японія та США проводять військові навчання. Союзники занепокоєні політикою Китаю

Японія та США у понеділок розпочали повітряні, морські та наземні навчання на японській території. Так дві держави демонструють силу в умовах посиленої китайської військової активності в регіоні.

Маневри «Keen Sword» є першим великим тренуванням з тих пір, як Йошіхіде Суга минулого місяця став прем'єр-міністром Японії. Він пообіцяв продовжувати нарощування військ, спрямованих на протидію Китаю. Останній претендує на контрольовані Японією острови у Східно-Китайському морі.

У «Keen Sword», які проводяться раз на два роки, беруть участь десятки військових кораблів, сотні літаків та 46 000 солдатів, моряків та морських піхотинців з Японії та США. Як повідомляє Reuters, навчання триватимуть до 5 листопада й вперше включатимуть вправи з кібер- та електронної війни.

«Ситуація з безпекою навколо Японії стає все більш суворою. Це дає нам можливість продемонструвати силу союзу Японія-США», — сказав генерал Коджі Ямадзакі, найвищий військовий командувач Японії, на борту вертольотного перевізника «Кага» у водах на південь від Японії.

Найбільший військовий корабель Японії супроводжував американський авіаносець USS «Рональд Рейган» та його ескортні есмінці. «Кага» довжиною 248 метрів, який поверталася з патрулів у Південно-Китайському морі та Індійському океані, буде переобладнаний наступного року для перевезення винищувачів F-35.

Цього місяця Суга відвідав В'єтнам та Індонезію в рамках переговорів Японії щодо зміцнення зв'язків з ключовими союзниками Південно-Східної Азії. Це відбулося після зустрічі в Токіо так званої «Quad» — неформальної групи Індії, Австралії, Японії та США, яку Вашингтон розглядає як оплот проти зростаючого регіонального впливу Китаю. Пекін засудив її як «міні-НАТО» — альянс, спрямований на стримування Китаю.

 

Японія вперше після Другої світової війни експортувала озброєння