Японія запустила в космос перший у світі дерев'яний супутник зроблений з магнолії (відео)

У вівторок, 5 листопада на орбіту Землі полетів перший у світі дерев’яний супутник LignoSat. Японські науковці за допомогою своєї доробки вивчатимуть, чи можна використовувати деревину у дослідженні Місяця та Марсу.

Про це повідомляє Reuters.

Супутник LignoSat: що про нього відомо

Сателіт LignoSat розробили Кіотський університет та будівельна компанія Sumitomo Forestry. Спершу він полетить до Міжнародної космічної станції (МКС) під час місії SpaceX, а пізніше вийде на орбіту на висоті приблизно 400 км над Землею.

LignoSat розміром з людську долоню, його назва означає «дерево» на латині. Супутник покаже, чи можна використовувати дерево під час досліджень космосу. Команда японських експериментаторів вже має 50-річний план висадки дерев і заселення Місяця та Марса.

Автор дослідження, вчений Кіотського університету Такао Доі каже, що у космосі деревина більш довговічна, ніж на Землі — поза нашою планетою немає води чи кисню, які призводили б до гниття чи загоряння матеріалу. Науковці кажуть, що такий супутник також мінімізує вплив на природу, коли термін його служби завершується.

Річ у тім, що виведені з експлуатації супутники мають повторно увійти в атмосферу Землі, щоб не перетворитися на космічне сміття. Металеві апарати при цьому продукують часточки оксиду алюмінію, а дерев’яні просто згорять та менше забруднять планету.

Після десятимісячних досліджень на МКС науковці виявили, що японський різновид дерева магнолії під назвою хонокі найбільше підходить для космічних сателітів. LignoSat виготовили без гвинтів і клею.

В межах місії LignoSat залишатиметься на орбіті протягом шести місяців, а спеціальні пристрої на МКС вимірюватимуть, як деревина витримує екстремальні умови космосу. Температура там коливається від -100 до 100°C кожні 45 хвилин. Японський супутник також оцінюватиме, чи під силу деревині зменшити вплив космічного випромінювання на напівпровідники.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Росія виведе на орбіту два іранські приватні супутники Koswar і Hodhod: яка в них ціль