Японський машиніст судиться з компанією через штраф у пів долара за хвилинну затримку
Getty Images

Машиніст в Японії подав судовий позов на залізничну компанію Japan Rail West через стягнення штрафу в розмірі 56 єн ($0,49).

Про це повідомляє ВВС.

Ситуація трапилася ще у червні 2020 року. Машиніст мав направити порожній потяг до депо станції Окаяма. Потяг він чекав, як виявилося, не на тій платформі. Через це передача потягу затрималась на дві хвилини, а його відправлення до депо — на одну.

Пунктуальність важлива для японської залізничної системи. Тому навіть хвилинну затримку порожнього потягу помітили в компанії. Із заробітної плати машиніста вирахували 85 єн ($0,75), вказавши, що у ці дві хвилини роботи не проводилися. Після звернення працівника до Управління інспекції трудових стандартів Окаями цей штраф зменшили до 56 єн ($0,49).

Але машиніст на цьому не заспокоївся і наразі судиться із компанією. Він вимагає компенсувати штраф та ще виплатити йому 2,2 млн єн ($19 407) як моральну компенсацію.

Робітник пояснює, що хвилинна затримка не спричинила ані шкоди компанії, ані порушення розкладу. Він розкритикував компанію за зменшення зарплати через «людську помилку».

У Japan Rail West, натомість, зазначають, що штраф застосували через принцип «немає роботи  немає зарплати», який застосовують у випадках, коли працівник запізнюється чи не приходить на роботу.

Японські ЗМІ додають, що зараз на персонал залізничної компанії лягло більше навантаження через посилені заходи безпеки.

Японський стартап почав продаж літаючих мотоциклів. Вони розганяються до 100 км/год (відео)