Юристи B2B Jewelry готують позов до СБУ. Хочуть компенсації моральної шкоди через «недостовірну інформацію»

Засновник фінансової піраміди B2B Jewelry Микола Гонта записав відеозвернення, у якому заявив, що попри обшуки СБУ мережа працює у звичайному режимі. Також він додав, що юристи B2B Jewelry готують позови щодо спростування і компенсації моральної шкоди через начебто розповсюдження неправдивої інформації. 

27 серпня Служба безпеки заявила про блокування роботи фінансової піраміди, вкладниками якої стали понад 600 тис. громадян. За даними СБУ, до організації фінансової оборудки причетні понад 20 осіб, задіяно було більше ніж 100 підконтрольних юридичних осіб. 

Правоохоронці повідомили, що організаторам піраміди вдалося «відмити» більш ніж $250 млн. За період функціонування піраміди зловмисники навіть придбали один з островів Дніпровського каскаду з розташованими на ньому об’єктами нерухомості. Серед іншого придбаного майна — 18 елітних позашляховиків вартістю понад $100 тис. кожний, коштовності.

У повідомленні СБУ серед іншого йшлось про 48 обшуків у магазинах B2B Jewelry, розташованих у Київській та Вінницькій областях, а також в Одесі. Суд арештував банківські рахунки, рухоме та нерухоме майно зловмисників, додають правоохоронці.

Цікаво, що ще 8 травня Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) назвала проект «соціально небезпечним» та звернула на нього увагу правоохоронних органів. Тепер же НКЦПФР зазначила, що розрахунки в магазинах B2B Jewelery відбуваються готівкою, відповідно вийти на реального бенефіціара — неможливо.

Фінансова піраміда працювала з початку 2019 року. Проект пропонує громадянам придбати ювелірні вироби та подарункові сертифікати, за якими начебто нараховуються надвисокі відсотки інвестприбутку. При цьому, як зазначають у НКЦПФР, безпосередньо на подарунковому сертифікаті відсутні будь-які реквізити особи, що її видала.