З 5 серпня Україна посилить правила в'їзду. Що потрібно знати

Цього тижня в Україні посилять правила в'їзду в країну. Нові вимоги набудуть чинності з 5 серпня.

Пресслужба аеропорту «Бориспіль» повідомляє, що для перетину кордону іноземці або особи без громадянства мають пред’явити:

  • страховий поліс;
  • один із трьох документів: негативний ПЛР-тест/експрес-тест, зроблені не більше ніж за 72 години до в’їзду, чи довідку про повну вакцинацію.

Для кого самоізоляція буде обов’язковою

Для іноземців протягом 10 днів (крім осіб до 18 років та інших категорій іноземців, визначених постановою уряду).

Громадянам України, які повертаються на батьківщину, також потрібно піти на 10-денну самоізоляцію, яка повинна початися через 72 години після перетину кордону.

Для всіх невакцинованих осіб, незалежно від громадянства, які прибули з Росії чи Індії та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів, встановлюється обов’язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення.

Строк самоізоляції розпочинається з моменту перетину кордону та не може бути припинений в жодному випадку.

Кому самоізоляція не потрібна

  • Іноземцям зі страховим полісом та документом, що засвідчує повну вакцинацію.
  • Громадянам Україні, хто має на руках довідку про повну вакцинацію, або документ, виданий у встановленому МОЗ порядку, що підтверджує отримання однієї дози вакцини.
  • Українцям, які не досягли 18-річного віку та українці, які виїхали за кордон до 4 серпня, також звільнені від необхідності йти на самоізоляцію.
  • Також самоізоляція не потрібна або припиняється у разі одержання негативного результату тестування на COVID (методом ПЛР чи експрес-тестуванням), крім осіб, які прибули з Росії чи Індії.

Раніше Chas News повідомляв, що в Україні школи зможуть працювати після виходу із «зеленої» зони карантину, якщо вчителі пройдуть повний курс COVID-вакцинації.

У парламенті розказали про нові карантинні обмеження на час посилення карантину