З ампутованими кінцівками та сепсисом. Омбудсмен розповіла про стан звільнених з полону українців

Українські громадяни, яких визволили з російського полону, розповідають про те, в яких умовах їх тримали окупанти.

Омбудсмен Людмила Денісова повідомляє, що серед звільнених є важкопоранені, з сепсисом, ампутованими кінцівками.

За словами українців, коли росіяни брали в полон чоловіків, вони забирали у тих чоботи, наповнювали водою та знову взували. Так в'язнів змушували лежати на морозі по три-чотири дні.

Після цього полонених переправляли в російські табори, зокрема, до тюрми міста Курськ, де їм не надавали жодної медичної допомоги. Також українцям відрізали волосся, катували, змушували вчити патріотичні російські пісні та виконувати їх для своїх наглядачів.

Окрім цього людей водили на допити двічі-тричі на день, де жорстоко били, але змушували підписати папери, що з ними нібито добре поводилися.

«Важкохворих, з ампутованими внаслідок обморожень кінцівками та пальцями ніг, окупанти вирішили обміняти. Через відсутність карет швидкої допомоги, окупанти везли на обмін важкопоранених українців протягом п'яти годин на вантажних залізничних платформах. Рашисти поклали поранених на шосе на ношах, де їх забрали російські солдати», — зазначає Денісова.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Матері відправили фото мертвого сина, який потрапив у полон в Маріуполі — ЗМІ