404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
З початку перемир'я на Донбасі не постраждав жодний цивільний, за даними ОБСЄ

Після початку дії перемир'я на Донбасі жодного цивільного не було вбито чи поранено під час обстрілів чи перестрілок.

Про це розповів голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Яшар Халіт Чевік під час свого звернення до Постійної ради ОБСЄ у Відні.

Укрінформ цитує чиновника, що зменшення рівня насильства на Донбасі показує, що «за наявності політичної волі можна досягти конкретних результатів на місцях».

Глава місії в Україні також заявив, що досі діють обмеження на лінії зіткнення з боку підконтрольних Росії збройних формувань. Вони перешкоджають переміщенню спостерігачів ОБСЄ в райони, не контрольовані урядом України.

Цей факт, а також постійні обмеження свободи пересування, переважно у непідконтрольних уряду районах, та обстріли й «глушіння» безпілотників, значно обмежують місії у моніторингу та звітуванні про ситуацію щодо безпеки.

Нагадаємо, Тристороння контактна група 22 липня домовилася про встановлення повного та всеосяжного припинення вогню на Донбасі з 27 липня.

Зокрема, домовленостями передбачена заборона на наступальні й розвідувальні дії, заборона на застосування вогню, включаючи снайперський, та застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню.

Режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з того ж дня та протримався пів години. Щоправда, інтенсивність обстрілів у серпні, за даними РНБО, різко зменшилася.

Голова місії ОБСЄ нагадав, що низку заходів, узгоджених Тристоронньою контактною групою вогню 22 липня, місія досі не реалізувала.

 

Кравчук анонсував створення ради «господарників» з Донбасу в межах ТКГ (відео)