З початку війни в росії склали більше 1,2 тис протоколів про дискредитацію армії

Стаття про фейки щодо російської армії вступила в силу 4 березня. Проте за ці півтора місяці вона стала справжнім репресивним механізмом проти росіян. З початку війни на росіян було складено більше 1,2 тис протоколів по статті про дискредитацію російської армії. Водночас з цим в суди по всій країні потрапило більше 750 справ про військову цензуру.

Стаття про дискредитацію дій російської армії, яка звучить як «покарання за заздалегідь неправдиву інформацію про дії російських збройних сил» передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 30 тис рублів до 100 тис рублів (проте в окремих випадках штраф може доходити до 1,5 млн рублів) або кримінальну – позбавлення волі терміном до 15 років.

По цьому «антивоєнному» закону відомо про більш як 100 випадків кримінального переслідування росіян. Одним з прикладів є справа проти політика Володимира Кара-Мурзи за його відео-виступ перед членами палати представників штату Аризона. Серед фігурантів кримінальних проваджень є й журналісти.

Правозахисники відзначають, що по цим справам доволі часто рішення приймаються дуже швидко. Іще одна характерна риса – все більше справ відкривається щодо поширення фейкової інформації «з використанням службового положення» чи «по мотивам політичної чи ідеологічної ненависті».

Chas News розповідав, що 4 березня, Держдума Росії ухвалила відразу у трьох читаннях законопроект про кримінальну відповідальність за «фейки» про дії російських збройних сил в Україні. 

 

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.