За $5 і 15 хвилин: з'явився дешевий і швидкий тест на СOVID

У США офіційно схвалений дешевий і швидкий тест на COVID-19. Називається він BinaxNOW, виробник — компанія Abbott. Тест можна буде купити всього за $5 і пройти перевірку в домашніх умовах. Це важливо, оскільки раніше Abbott вже випустила портативну лабораторію ID NOW, яка давала результат тесту на COVID всього за 5 хвилин. Але вона призначається лише для клінік. Тест BinaxNOW повинен стати масовим. Він отримав дозвіл на використання від Адміністрації по харчових продуктах і медикаментів США.

Принцип дії BinaxNOW дуже простий і схожий з тестом на вагітність, повідомляє The Verge. На картку наноситься зразок з носової порожнини. Через 15 хвилин, якщо результат позитивний, на картці з'явиться кольорова смужка.

Компанія-виробник стверджує, що точність її тесту складає 97-99%. Також свій негативний результат можна перенести в мобільний додаток і використовувати як «цифровий пропуск здоров'я». Виробники експрес-тесту припускають, що завдяки його простоті і доступності, буде зроблено 50 млн тестів тільки в найближчий місяць.

В Україні зараз найдешевший тест на коронавірусну інфекцію коштує 400 грн ($14,5), результат зазвичай готовий через добу.