За примусову паспортизацію рф в окупації відповідальності не буде — Мінюст

Міністерство юстиції України запевняє, що громадяни, які були змушені отримати російські паспорти на тимчасово окупованих територіях, не будуть притягнуті до відповідальності.

Про це повідомляє пресслужба Мін'юсту

Ситуації, коли людина позбавлена можливості вибору, є частою практикою російської окупаційної влади, що використовує її для впливу на поведінку людей. Це змушує їх діяти не за власним бажанням, а під тиском страху репресій чи введення незаконних обмежень. Прикладом є примусова паспортизація на тимчасово окупованих територіях України, що є одним із численних порушень прав громадян.

У Мін'юсті зазначають, що ті, хто отримав паспорти рф з метою уникнути жорстокого поводження, не нестимуть відповідальності. Стаття 40 Кримінального кодексу України, у випадку наявності доказів психічного примусу, забезпечує таким особам повний правовий захист у суді.

Міністерство також наголошує, що одним із засобів російської агресії на окупованих територіях є примусова русифікація громадян із українським паспортом.

«Росія особливо утискає мирних жителів, адже наявність українського паспорта вважається актом протесту. У складних умовах окупації люди змушені приймати російське громадянство», — додають у відомстві.

Водночас у Мін'юсті підкреслюють, що ці документи не мають юридичної сили та не визнаються ніде, окрім окупованих територій.

«Примусова паспортизація є незаконною та не визнається ні Україною, ні міжнародною спільнотою. Вона суперечить нормам міжнародного права і є порушенням Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни», — йдеться в повідомленні.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

У Херсоні затримали колаборантку, яка брала участь у примусовій «паспортизації» рф під час окупації міста