Чернігів, де ще донедавна щепили усіх охочих з інших областей препаратом Pfizer, ввів обмеження на вакцинацію. Тепер у пріоритеті будуть мешканці міста.
Як пояснив Владислав Кухар, головний лікар міської лікарні №2, вакцину виділили для мешканців Чернігова і Чернігівської області, інші ж охочі можуть вакцинуватися у своїх регіонах.
Чому запровадили обмеження
Річ у тім, що Чернігів став першим містом, де в центрах щеплення за власним бажанням можна отримати дозу Pfizer.
За словами Кухара, аби щепитися конкретною вакциною, люди приїжджали з Києва, Кропивницького, Броварів, Черкас.
Ймовірно, велика кількість охочих не давала самим чернігівцям щепитися.
«Вакцину бачать для Чернігова та Чернігівської області. Люди можуть вакцинуватися там, де підписана сімейна декларація з лікарем, у себе в регіонах. МОЗ дозволило використовувати вакцину Pfizer у всіх пунктах масової вакцинації в Україні», — прокоментував Кухар.
Як змінилися правила
Жителів інших областей у Чернігові вакцинуватимуть лише в останню годину роботи пунктів вакцинації. З 15:00 до 16:00. Це відбуватиметься за двох умов:
- якщо залишаться вільні дози вакцини;
- не буде охочих чернігівців зробити щеплення.