404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
США та ЄС назвали рішення РФ вислати трьох європейських дипломатів «свавільним актом»
iStock

5 лютого Росія вислала трьох дипломатів з Німеччини, Польщі та Швеції, оскільки вони брали участь в акціях протесту на підтримку російського опозиціонера Олексія Навального. США та лідери країн ЄС засудили відповідне рішення РФ та назвали його «свавільним актом».

Очільник Держдепу США Ентоні Блінкен наголосив, що Москва вкотре відійшла «від своїх міжнародних зобов’язань».

 «США засуджують висилку трьох європейських дипломатів з Росії за спостереження за січневими протестами. Цей свавільний і невиправданий акт є черговим відходом Росії від своїх міжнародних зобов’язань», — написав він у Twitter.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель назвала таке рішення Росії «необґрунтованим», пише DW. Міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас наголосив, що рішення Москви завдає подальшої шкоди відносинам РФ з Європою і не залишиться без відповіді.

Очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель закликав країну переглянути відповідне рішення. За його словами, дипломати не порушували Віденську конвенцію.

Водночас міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб назвав це рішення «останнім із серії акцій після отруєння Навального, яким російська влада продемонструвала відмову від міжнародного права».

Chas News повідомляв, що США закликали переглянути газовий контракт України та Росії.  

Макрон підтримав завершення будівництва «Північного потоку-2»