Близько третини танкерів, що потрапили під санкції США, Великої Британії та ЄС, продовжують транспортувати російську сиру нафту.
Як повідомляє Bloomberg, щонайменше 21 із 72 танкерів, на які минулого року в жовтні наклали санкції Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC), Міністерство фінансів Великої Британії або Європейський Союз, перевезли загалом 24 вантажі з російською нафтою.
Дані відстеження суден, зібрані Bloomberg, свідчать про зростання кількості танкерів, що повертаються до перевезень. Починаючи з липня цього року, активність підсанкційних суден збільшується.
Зокрема, принаймні сім таких танкерів забрали вантажі вже у перші десять днів жовтня, у той час як у серпні й вересні їх було лише шість. З квітня до липня 2024 року перевезення здійснював лише один танкер на місяць.
Спочатку санкціоновані танкери простоювали: жодне з них не перевозило нафту, російську чи будь-яку іншу, до квітня — через шість місяців після накладення санкцій на перші судна. Проте, після успішної доставки перших вантажів, використання цих танкерів різко зросло.
Найдієвішими виявилися санкції, запроваджені Сполученими Штатами. Лише шість вантажів було перевезено чотирма танкерами з 39, що потрапили під санкції Вашингтона. Більшість суден, занесених до «чорного списку» OFAC, залишаються бездіяльними вже понад 11 місяців.
Також зазначається, що 50 суден після накладення санкцій змінили свої назви, а багато з них водночас змінили прапор.
Більшість вантажів із російською сирою нафтою направляється до китайських портів, проте близько третини постачаються до Індії.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.