Законних підстав забрати мандат у Дмитрука немає — Регламентний комітет ВР

Наразі немає законних підстав, аби позбавити повноважень народного депутата Артема Дмитрука, який раніше незаконно виїхав закордон.

Про це в ефірі телемарафону розповів перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань регламенту та депутатської етики Сергій Євтушок.

«В цій конкретній ситуації є ряд підстав, визначених Конституцією України, законом України, відповідно до яких можна позбавити народного депутата повноважень. Серед таких підстав — вирок суду, якого наразі у справі Дмитрука ще немає, позбавлення громадянства України, у разі наявності у депутата подвійного громадянства (це повноваження Президента України), а також власна заява про складання мандата чи смерть. Станом на сьогодні таких підстав щодо Дмитрука немає», — розповів Євтушок.

Він додав, що Парламент позбавить повноважень Дмитрука, якщо буде відповідний вирок суду.

Євтушок зазначив, що за його даними, депутат офіційно не перетинав кордон. Але ДБР уже підтвердили, що Дмитрук незаконно виїхав до Молдови.

Що цьому передувало

Напередодні Дмитрук у своєму Telegram-каналі писав, що нібито за вказівкою президента Володимира Зеленського його намагаються заарештувати. За його словами, за місцем його проживання в Києві та Одесі мали відбуватися обшуки та його затримання.

Пізніше він опублікував повідомлення, де закликав «продовжувати ходити у свої храми, молитися за нашу країну, за гонителів, за ворогів», а також підтримувати настоятеля УПЦ МП митрополита Онуфрія.

25 серпня, Офіс генерального прокурора і Державне бюро розслідувань повідомили Дмитруку про підозру за напад на правоохоронця та військового і спробу викрасти зброю.

За даними слідства, в Одесі депутат разом із групою інших людей напав на правоохоронця, завдавши йому тілесних ушкоджень та намагаючись викрасти в нього зброю.

Крім того, іншого разу в Києві під час суперечки з військовим він побив його, через що потерпілий зазнав тілесних ушкоджень середньої тяжкості.

Дмитрука підозрюють відразу за кількома статтями Кримінального кодексу:

  • ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 345 — умисне заподіяння групою осіб працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків;
  • ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 262 — закінчений замах на викрадення вогнепальної зброї групою осіб;
  • ч. 1 ст. 122 — умисне заподіяння середньої тяжкості тілесного ушкодження;
  • ч. 1 ст. 296 — грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

«Церкви не можна чіпати». Папа Римський відреагував на заборону УПЦ МП в Україні