Залужний — про мобілізацію, електронні повістки і ротацію: головне з брифінгу
Міноборони

Валерій Залужний висловився щодо низки питань, які стосуються мобілізації в Україні. Ми зібрали все, що потрібно знати.

Залужний про мобілізацію 500 тис. людей

Головнокомандувач заявив, що військове командування сформувало цифру про 450-500 тис. мобілізованих, враховуючи поточні потреби та потреби на наступний рік.

«Військове командування запит на цифри не робило. Цю цифру військове командування сформувало на наступний рік. Вона враховує покриття поточного некомплекту, який виник, формування нових військових частин, а також прогнозування наших втрат, які ми можемо понести протягом року», — пояснив генерал.

Залужний про виключення терміну «обмежено придатний»

За словами генерала, апелювання до інвалідності не є актуальним, бо придатність вирішує військово-лікарська комісія. Він зазначив, що у законопроєкті треба залишити два поняття: придатний до військової служби й непридатний.

«У новому законопроєкті запропоновано, щоб залишилися два поняття — придатність чи непридатність до військової служби, й позбутися такого поняття як «обмежено придатний». Оперувати інвалідністю II-ІІІ групи сьогодні не є актуальним, бо придатність чи непридатність до військової служби встановлює ВЛК, а не статус людини з інвалідністю», — сказав Залужний.

Залужний про демобілізацію і ротацію військових

Головнокомандувач розповів, що військових можуть демобілізувати через 36 місяців служби, але за певних умов.

«Перший фактор це те, що не буде загострень на фронті, і друге — що цих людей через 36 місяців буде, ким замінити», — сказав він.

При цьому Залужний виступив проти прийняття закону про проведення ротації на фронті, наприклад, кожні пів року.

«Якщо люди пропонують через шість місяців проводити ротацію, вони мають розуміти тоді, що бойовий комплект військ потрібно збільшувати приблизно хоча б удвічі...Тому, люди мають відпочивати. Я вимагаю від командирів на місцях, щоб вони робили все можливе і неможливе для того, щоб здійснювати ротацію у межах підрозділів, у межах військових частин.  Але законодавчо прописувати, що ми будемо рухатися таким чином… Повірте моєму 30-річному досвіду служби в Збройних силах Україні і майже 10 рокам війни, що це поки що, скажімо так, обман …. який нереальний», — підсумував Головнокомандувач.

Залужний про електронні повістки

Головнокомандувач ЗСУ заявив, що пропозиція видавати електронні повістки йде не від Генштабу. Але Україну влаштує будь-який спосіб мобілізації, який забезпечить поповнення резервів.

«Ми раді будь-якому способу, який забезпечить нашу потребу в людях. Якщо внаслідок електронних повісток ми їх отримаємо, це буде дуже добре. Якщо це буде здійснено якимось іншим чином, також це дуже добре. Але і Збройні сили України, і Генеральний штаб в цих питаннях знаходяться у ролі споживачів», — пояснив Залужний.

Залужний про звільнення строковиків

Головнокомандувач запропонував звільнити строковиків.

«Станом на літо ми не готові були звільнити строковиків. Але вже наприкінці листопада це була наша пропозиція [до Міноборони]», — зазначив генерал.

Наприкінці листопада повідомляли, що військових-строковиків, у яких завершився термін служби, вирішили демобілізувати.

Залужний про захоплення Мар'їнки

Головнокомандувач підтвердив, що українські воїни відійшли на околиці Мар’їнки.

«Ситуація абсолютно така, як була у Бахмуті — знищуються вулиця за вулицею, квартал за кварталом, наші бійці — і після цього маємо те, що маємо. Це війна, тому те, що ми зараз відійшли на околиці Мар’їнки і в деяких місцях вже облаштували позиції за Мар’їнкою — в тому нема нічого такого, що може викликати якийсь там суспільний резонанс. Війна, на жаль, вона така», — зазначив Залужний.

Залужний про роботу ТЦК

Головнокомандувач заявив, що роботою ТЦК поки не задоволений.

«Люди, які працюють в ТЦК — це окрема спеціальність. Необхідно мати певний набір знань, навичок і саме головне набір умінь, які дозволяють керівнику ТЦК виконувати свої обов'язки. Як ззовні, поза межами ТЦК, так і всередині цього організму. Але станом на сьогодні хочу сказати, що можливості по прийому особового складу територіальні центри комплектування не втратили», — додав головнокомандувач ЗСУ.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

За 11 місяців 2023 року на оборону України виділили 1,56 трлн грн