Заволодів 9,2 млрд грн «ПриватБанку»: Ігорю Коломойському оголосили ще одну підозру

Національне антикорупційне бюро повідомило бізнесмену Ігорю Коломойському про підозру в заволодінні 9,2 млрд грн «ПриватБанку».

Про це повідомили у пресслужбі НАБУ.

Крім Коломойського, підозри оголосили:

  • колишній голові правління банку,
  • заступнику керівника напрямку — директору департаменту міжбанківського дилінгу банку;
  • заступнику голови правління банку — директор казначейства;
  • начальнику департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства банку;
  • заступнику керівника департаменту з обслуговування рахунків банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу банку.

За даними слідства, у січні-березні 2015 року Коломойський розробив схему заволодіння коштами «ПриватБанку», аби фінансувати свої офшорної компанії та збільшити частку у статутному капіталі банку. Так, банк штучно зобов’язали виплатити офшорній компанії бізнесмена більше 9,2 млрд грн під приводом зворотного викупу власних облігацій за завищеною вартістю.

446 млн грн з цих грошей перерахували на рахунки трьох пов’язаних юридичних осіб під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів. Потім гроші перерахували на рахунки ще двох, згодом кошти надійшли на особовий рахунок Коломойського. Ці кошти він вніс до статутного капіталу «ПриватБанку» на виконання вимог НБУ.

Нагадаємо, Коломойський став підозрюваним за двома статтями Кримінального кодексу. За даними СБУ, у 2013-2020 роках він легалізував півмільярда грн шляхом їх виводу за кордон

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

У Коломойського знайшли замок у Франції та квартири навпроти Ейфелевої вежі — «Схеми» (фото)