Заява російського генерала про підрив ЗАЕС, ймовірно, фейкова — ISW

Заява російського генерала Валерія Васильєва про те, що на місці Запорізької АЕС «буде або російська земля, або випалена пустеля», ймовірно, фейкова.

Так вважають в Американському інституті вивчення війни (ISW).

Скріншот зі словами генерала зробили з російського окупаційного пабліка «Лента новостей Запорожье» та почали ширити новинні канали. Водночас у самому ЗМІ заявляють, що не поширювали подібної заяви, а публікацію зробила фейкова група.

Міноборони рф назвало матеріал фейком і заявило, що Васильєв перебував в Узбекистані в той час, коли він нібито робив заяву для військ рф у Запорізькій області.

Аналітики вважають, що росіяни розповсюдили фейкову заяву для того, щоб відвернути увагу від реальних ризиків ядерної катастрофи на ЗАЕС — мінування станції та небезпечне зберігання військової зброї поблизу ядерних реакторів і сховищ ядерних відходів. Таким чином окупанти хочуть зіграти на страху Заходу щодо катастрофи та змусити його передавати Україні менше зброї.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Росіяни знову обстріляли ракетами ЗАЕС: пошкоджені датчики