404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Зберіг цілих €359 тисяч із держбюджету! Президент Литви відмовився переїхати з вільнюського дому до резиденції
TV3

Президент Литви Гітанас Науседа вирішив відмовитися від переїзду в окрему резиденцію через те, що її ремонт та облаштування будуть коштувати невиправдано дорого.

Про це повідомляє литовське видання Delfi з посиланням на коментар канцлера адміністрації президента Альге Будріте.

Науседа до кінця строку своїх повновадень проживатиме у себе вдома у Вільнюсі, оскільки вважає, що необхідна сума для ремонту була б надмірною витратою.

«Наведені архітекторами висновки про нинішній стан будівлі та можливі варіанти її реновації засвідчили, що необхідна сума надто велика, якщо керуватися критеріями доцільності й пріоритетів бюджету країни», — сказав президент у коментарі, надісланому Будріте.

Він прийняв рішення залишаться у державному бюджеті 359 000, передбачені на реновацію резиденції.

Між тим, резиденція у Турнішкес могла стати не лише місцем проживання президентської родини, а й місцем для прийому литовських та міжнародних гостей.

Головна будівля резиденції споруджена у 1940 році, загалом вона складається із трьох будівель. З часу відновлення незалежності Литви там проживали президенти Валдас Адамкус, Роландас Паскас та Даля Грибаускайте. Площа резиденції складає  323 кв. м.

Найближчим часом влада ініціюватиме дискусію про те, як далі використовувати приміщення резиденції та прилеглі до неї території.

Україна і Литва готують віртуальну зустріч президентів у грудні