Збір урожаю в умовах війни: Шмигаль назвав три проблеми, з якими зіткнуться аграрії

В Україні починається підготовка до збору урожаю в умовах війни. Серед основних проблем: необхідність вивозу зерна та олійних минулого року, вирішення проблем зі зберіганням нового урожаю та забезпечення пальним.

Про це у Facebook заявив Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України. 

«Посівна кампанія, попри безпрецедентні виклики, була проведена успішно. За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, засіяно 75% від минулорічних площ», — написав він.

Прем'єр-міністр повідомив, що зараз починається підготовка до збору врожаю, та назвав основні виклики, які стоять зараз перед аграріями:

  • Перше, необхідність вивозу урожаю. Мінінфраструктури пропрацьовує заходи щодо збільшення пропускної спроможності на західному кордоні України. Адже через блокування Росією українських портів у нас залишається 23,5 млн тонн зернових та олійних культур.
  • Друге, збереження нового врожаю. Мінагрополітики розглядає можливість організації мобільних сховищ, враховуючи міжнародний досвід. Це дозволить Україні збільшити обсяги для зберігання на 10-15 млн тонн.
  • Третє, забезпечення пального для аграріїв.

«Під час наради дав завдання профільним міністерствам та ВЦА забезпечити необхідну кількість дизельного палива на сезон збору урожаю», — написав Шмигаль.

Раніше повідомлялось, що з окупованих територій росіяни вивезли майже півмільйона тонн зерна.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Україну не запросили на переговори рф і Туреччини щодо експорту зерна Чорним морем — Зеленський