Збираєшься в політ? Перевір, яка в тебе авіакомпанія і захисна маска

Коронакриза болюче вдарила по авіаперевозках. Втім десь рейси потроху відновлюються, а дехто взагалі не скасовував їх масово. Проте майже всюди впроваджені суворі заходи безпеки — дорослим пасажирам заборонено перебувати на борту без захисної маски. Деяки авіакомпанії дозволяють не надягати маску дорослим, але лише з підтвердженими настановами від лікаря або тестом на коронавірус.

Але й сама по собі маска на обличчі, навіть натягнута як треба на нос і рот, вже може бути недостатньою умовою. Відразу кілька великих авіакомпаній попередили, що відмовлятимуть в допуску на борт літака пасажирам в масці або респіраторі з клапаном. Серед таких Lufthansa, Austrian Airlines і Swiss, Air Canada.

Справа в тому, що клапан полегшує дихання, проте «викидає» назовні не відфільтроване повітря. Людина в такій масці захищена, але наражає на небезпеку оточуючих.

Також Lufthansa Group нагадала, що звичайну маску не може замінити прозорий екран. Він захищає сусідів від крапель, але дозволяє виходити повітрю з боків.