Зелене світло. Які країни українці вже можуть відвідати та за яких умов
Pixabay

Туристичний сезон у розпалі, і дедалі більше країн знову відкривають кордони для українців.

Chas News зібрав актуальну інформацію про те, які держави світу та за яких умов є відкритими для громадян України.

Більш детальну інформацію можна знайти на сайті МЗС України.

Країни, які нещодавно відкрилися для українців

Німеччина

Українці можуть в’їхати в країну з 18 липня. Дозвіл стосується не лише вакцинованих від коронавірусу. Тепер кордон відкритий для всіх, хто має біометричний паспорт.

Для в’їзду в Німеччину потрібно показати негативний ПЛР-тест (зроблений не більш ніж за 72 години до в'їзду), антиген-тест на коронавірус або позитивний результат ПЛР-тесту, зроблений мінімум за 28 днів та максимум за шість місяців до подорожі (він підтверджує, що людина вже перехворіла на СOVID-19).

Вакцинованим подорожуючим тест здавати не потрібно. Вакцини, які визнаються у ФРН: Pfizer / BionTech, Johnson & Johnson, Moderna та AstraZeneca.

Потрібно надати підтвердження про вакцинацію німецькою, англійською, французькою, італійською або іспанською мовою в цифровій або паперовій формі (наприклад, жовтий паспорт вакцинацій ВООЗ).

Данія

Країна відкрилась для українців 17 липня. Громадяни України мають надати негативний ПЛР- тест, якому не більше ніж 72 години, або тест на антиген, зроблений за 48 годин до в'їзду.

Після прибуття в Данію потрібно буде здати ще один тест. В аеропорту це можна зробити безкоштовно.

Повністю вакциновані туристи не мусять робити тест, якщо вони щеплені одним з препаратів: Pfizer / BionTech, Johnson & Johnson, Moderna та AstraZeneca.

Нідерланди

Без повної вакцинації в’їзд до країни поки закритий. Однак Нідерланди не вимагають чекати 14 днів після другої дози вакцини, як багато інших країн, а впускають відразу після щеплення.

У країні визнають такі вакцини: Pfizer / BioNTech (Comirnaty), Astra Zeneca EU (Vaxzevria), Johnson & Johnson (Janssen), Moderna (Spikevax), Astra Zeneca-SK Bio (Vaxzevria), Serum Institute of India (Covishield), Sinopharm BIBP та Sinovac.

Фінляндія

З 26 липня українці, які пройшли повний курс вакцинації від коронавірусу, зможуть в’їхати в країну.

Фінська сторона визнає такі вакцини: Comirnaty (Pfizer-BionTech), COVID-19 Vaccine Spikevax (попередньо, Moderna), Vaxzevria (попередньо, COVID-19 Vaccine AstraZeneca) COVID-19 Vaccine, Janssen (Johnson&Johnson), BIBP / Sinopharm, Covishield та CoronaVac

Повний курс вакцинації треба завершити щонайменше за 14 днів до в'їзду до Фінляндії.

До країни також можна буде потрапити із негативним ПЛР-тестом або підтвердженням, що людина перехворіла на COVID-19. Але потрібно довести, що маєш поважні причини для в'їзду.

Франція

20 липня Франція відновила звичайні умови безвізового режиму для повністю вакцинованих мандрівників з України.

Але приїхати можуть лише ті українці, які зробили щеплення однією з вакцин: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson.

У випадку в’їзду через нагальну необхідність з України (країна «помаранчевої» категорії) людина має дотримуватися семиденної самоізоляції.

Бельгія

З 19 липня Бельгія дозволила в'їзд українцям незалежно від мети подорожі. Однак все ще залишаються деякі вимоги:

 • за 48 годин до прибуття в Бельгію необхідно заповнити форму Passenger Locator Form (PLF);
 • перед поїздкою слід перевірити колір країни, з якої ви в'їжджаєте в Бельгію (щоб переконатися, що її немає в списку «червоних» держав з критичним епідеміологічним ризиком);
 • до Бельгії можна в’їхати із свідоцтвом про вакцинацію однією з чотирьох вакцин, визнаних ЕМА; довідкою про COVID-19 — позитивний ПЛР-тест давністю не більше шести місяців, або негативний ПЛР-тест, зроблений протягом 72 годин до в'їзду.

Латвія

Для в’їзду до Латвії українцям необхідно надати негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, зроблений не більш ніж за 72 години до перетину кордону, або тест на антиген, проведений не раніше ніж за 48 години до перетину кордону. Таким особам не потрібно йти на десятиденну самоізоляцію.

Латвія визнає тільки затверджені в ЄС вакцини — Vaxzevria / AstraZeneca, Comirnaty / Pfizer, Moderna, Janssen.

Перед поїздкою необхідно заповнити онлайн-форму (не раніше ніж за 48 годин до в'їзду в країну).

Литва

Туристам з України дозволено в'їжджати в країну з 19 по 25 липня (дозвіл переглядають щотижня) за наявності:

 • підтвердження про повну вакцинацію від COVID-19 (BioNTech / Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson);
 • негативного тесту на COVID-19 (ПЛР-тест максимум за 72 години, тест на антиген — максимум за 48 годин) — з перекладом англійською або литовською. Після в’їзду — 10-денна самоізоляція.
 • заповненої онлайн-форми (протягом 48 годин до подорожі) і отриманого з її допомогою QR-коду.

Естонія

Для в'їзду до Естонії українцям не потрібно надавати негативний результат ПЛР-тесту, також немає вимог про самоізоляцію або тестування після перетину кордону.

До Естонії можна в’їжджати з будь-якою метою у період з 19 по 25 липня. Естонська влада щотижня переглядає показники у країнах і відповідно продовжує або не продовжує дозвіл на в'їзд.

Словенія

Потрапити до країни туристи з України можуть в одному з таких випадків:

 • за наявності негативного тесту на COVID-19 (ПЛР — не раніше ніж за 72 години, експрес-тест на антиген — максимум за 48 годин до приїзду);
 • за наявності довідки про одужання від COVID-19 (позитивний ПЛР-тест не раніше ніж за шість місяців, але не пізніше ніж за 10 днів до в'їзду; або медична довідка про те, що людина одужала від COVID-19, і з моменту появи симптомів пройшло не більше пів року);
 • за наявності підтвердження вакцинації від COVID-19.

Словенія визнає вакцини: Pfizer / BionTech, Moderna, AstraZeneca (Covishield), Johnson and Johnson, CoronaVac, Sinopharm та Супутник V.

Австрія

Країна поки пускає тільки повністю вакцинованих туристів з України (не менше 14 і не більше 270 днів після другої дози щеплення). Для дітей у віці від 12 до 18 років потрібен негативний тест.

Визнані вакцини: BioNtech / Pfizer, AstraZeneca, Covishield, Johnson&Johnson, Moderna, Sinopharm, Sinovac.

Для невакцинованих осіб передбачений в’їзд з реєстрацією та карантином: після прибуття необхідно піти на 10-денний карантин, який можна завершити за негативного результаті тесту, але не раніше ніж на 5-й день після в’їзду.

Популярні туристичні напрямки, які дозволили в’їзд з України раніше

Кіпр

На Кіпр можуть в'їжджати українці, які повністю вакциновані препаратами: CoronaVac, Johnson & Johnson, AstraZeneca, Pfizer, Moderna, Sputnik V. Для в'їзду потрібно буде надати міжнародний сертифікат про щеплення.

Для невакцинованих туристів правила такі:

 • перед поїздкою зробити ПЛР-тест на COVID-19 (протягом 72 годин до вильоту);
 • оплатити та зробити другий ПЛР-тест після прибуття на Кіпр (близько €30).

Іспанія

Країна відкрила свої кордони для людей, які пройшли повний курс вакцинації від COVID-19.

Приїхати сюди можуть мандрівники, які зробили щеплення одним з препаратів, схвалених Європейським агентством лікарських засобів (ЕМА) або Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Це шість вакцин: Pfizer-BionTech (Comirnaty), Moderna (Spikevax), AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Johnson & Johnson (Janssen), BIBP / Sinopharm, CoronaVac.

Правила країна має переглянути 31 липня.

Греція

Із 14 травня Греція відкрила вільний в'їзд для українських туристів за дотримання умов. Українці мають надати один із документів для в'їзду з туристичною метою (окрім дітей до 5 років):

 • сертифікат про завершення вакцинації не раніше ніж за 14 днів до дати в'їзду;
 • негативний результат ПЛР-тесту на SARS-CoV-2 з перекладом на англійську, який зроблений не раніше ніж за 72 години до перетину кордону;
 • довідка про перенесену хворобу COVID-19 і одужання від неї.

За 24 години до приїзду також обов’язково слід заповнити спеціальну форму PLF (форму пасажира).

Болгарія

Правила в'їзду до Болгарії для громадян України діють з 1 червня по 31 липня. Потім їх переглянуть. Для в'їзду до Болгарію потрібен один з трьох документів (окрім дітей до 5 років):

 • сертифікат вакцинації;
 • негативний тест на коронавірус (ПЛР чи антиген-тест);
 • довідка про нещодавно перенесену коронавірусну хворобу.

Визнані вакцини: Pfizer-BioNTech, AstraZeneca, Moderna, Janssen, Sinopharm, Sinovac, а також Sputnik. Завершеним курсом у Болгарії вважають також комбінацію однієї дози AstraZeneca та однієї дози Pfizer-BioNTech.

Туреччина

Туристи з України можуть в’їхати в Туреччину за наявності одного з документів:

 • документ про вакцинацію від COVID-19, зроблений не раніше ніж за 14 днів до приїзду в країну (Туреччина визнає вакцини, затверджені ВООЗ, а також ті, які використовуються в Україні на національному рівні);
 • документ, який засвідчує, що особа перехворіла на COVID-19 протягом останніх шести місяців;
 • негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не пізніше ніж за 72 години до приїзду;
 • експрес-тест на визначення антигену SARS-CoV-2, зроблений не пізніше ніж за 48 годин до приїзду.

Дітям до шести років це робити не потрібно.

Північна Македонія, Албанія і Чорногорія

Ці балканські країни відкриті для українців повністю — сюди можна приїжджати без тестів і вакцинації.

Таїланд

Між Україною та Таїландом діє візовий режим для всіх, крім людей, які прибувають з туристичною метою не більш ніж на 30 днів.

Всі без винятку особи, які планують приїзати до Таїланду, мають попередньо отримати сертифікат на в’їзд (Certificate of Entry) та після прибуття пройти за власний рахунок двотижневий карантин в одному з визначених тайським урядом готельних комплексів.

Які країни Європи поки не впускають українських туристів

Заборона на туристичні поїздки діє в таких державах:

 • Польща
 • Швеція
 • Італія
 • Словаччина
 • Чехія
 • Мальта
 • Норвегія

Доступ сюди закритий навіть для вакцинованих українців.

МОЗ пропонує самоізоляцію для невакцинованих після повернення з-за кордону