Зеленський може зустрітися з Путіним в Ізраїлі або Туреччині — ЗМІ
Pixabay

Для проведення двосторонніх переговорів президента України Володимира Зеленського і президента РФ Володимира Путіна розглядається Ізраїль та Туреччину.

Про це повідомляють видання «Новое время» та «Інтерфакс-Україна».

Співрозмовник «НВ» зазначив, що вже почали узгоджувати порядок денний та місце проведення майбутнього саміту. Активно зустріч українського та російського лідерів почнуть готувати після травневих свят.

«У (прем'єра Ізраїлю Беньяміна — Прим. ред.) Нетаньяху довірчі відносини з нами і з Росією. Тому Єрусалим — хороший варіант. Є й інший — Відень. Обидва місця по-своєму підходять з точки зору безпеки, так і гарантування рівноправності сторін», — наголосив інсайдер ЗМІ.

Путін готовий розмовляти з Зеленським, але не про Донбас — Пєсков

Джерело «НВ» відреагувало й на інформацію у російських ЗМІ про те, що після згоди Путіна провести переговори, але тільки в Москві, Зеленському запропонували дату 9 травня.

«Це робиться в пропагандистських цілях. 9-го або на іншу дату, в Москву, Зеленський навряд чи погодиться. Ми не будемо реагувати. Порошенко любив особисто займатися контрпропагандою. Наша ж мета — не перемовлятися, а домовитися з Путіним про закінчення війни на прийнятних для України умовах», — підсумував співрозмовник ЗМІ.

Джерело ж агенції «Інтерфакс-Україна» говорить, що з-поміж ймовірних майданчиків для переговорів розглядається також Туреччина.

«Розглядається декілька майданчиків. Різні країни пропонують свої майданчики, тому що світ зацікавлений у вирішенні конфлікту на Донбасі. Я не можу сказати конкретно наразі про Відень в Австрії, але Ізраїль і Туреччина теж розглядалися як можливе рішення», — підкреслив інсайдер агенції.

Напередодні Зеленський запропонував Путіну зустрітися в будь-якій точці українського Донбасу. Президент Росії у відповідь сказав, що Зеленський має спочатку провести мирні переговори з ватажками «ДНР» і «ЛНР».  

Зеленський наголосив, що він хоче зустрітися саме з Путіним, а не з терористами.

Раніше Зеленський сказав, що все йде до того, що зустріч з Путіним відбудеться.

Зеленський запропонував Путіну зустрітися у Ватикані