Зеленський наголосив, що Україна створює коаліцію країн-лобістів для вступу до ЄС
УНІАН

Україна створює коаліцію країн-учасниць Європейського союзу, які будуть лобіювати її вступ до ЄС. Литва вже підтвердила підтримку Києва на шляху до євроінтеграції.

Про це на пресконференції з литовським колегою Гітанасом Наусєдою заявив президент України Володимир Зеленський.

«Повноправне членство України в Європейському союзі не можна відкладати в довгий ящик. Україна в ЄС — це не фантастична далека мрія, а стратегічна мета, яку ми хочемо втілити якомога швидше, сформувавши широку коаліцію країн ЄС, які в хорошому сенсі цього слова стануть лобістами України на цьому складному шляху», — заявив український лідер.

 
Церемонія підписання українсько-литовських документів та спілкування Володимира Зеленського й Гітанаса Наусєди з представниками ЗМІ

Церемонія підписання українсько-литовських двосторонніх документів та спілкування Президента України Володимира Зеленського й Президента Литовської Республіки Гітанаса Наусєди з представниками ЗМІ.

Posted by Офіс Президента України on Thursday, March 18, 2021

18 березня Зеленський і Наусєда підписали Спільну декларацію про європейську перспективу України. Вона фіксує підтримку європейської перспективи України з боку Литви, а також визначає, що Україна, як і будь-яка європейська країна, яка поважає цінності, закріплені в Договорі про Європейський союз, може подати заявку на вступ при дотриманні всіх умов і зобов'язань.

При цьому Литва підтримає Україну, коли буде вирішено подати відповідну заявку.

ЄС може оголосити Україну кандидатом на вступ у 2027 році — посол Литви