404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Зеленський просить армію пришвидшити рух до НАТО. Але не все так просто

Президент Володимир Зеленський закликав активізувати реформи, необхідні для отримання Плану дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО. Він нагадав, що на початку тижня він затвердив Стратегію національної безпеки України, згідно з якою членство в НАТО є стратегічним курсом держави.

«Максимально швидко ми маємо досягти взаємосумісності Збройних сил України з відповідними структурами держав Альянсу. А також активізувати реформи, які дозволять отримати запрошення та приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО», — заявив Зеленський на відкритті міжнародних військових навчань Rapid Trident-2020.

Вочевидь, спічрайтери президента погано вивчили матчастину. Промова вийшла гарною, оптимістичною, але далекою від реальності. Стратегія нацбезпеки — це основоположний документ, але про євроатлантичний курс говориться в Конституції України, найвищому законі, і про це треба знати. Досягнення сумісності з військовими структурами НАТО — це важливий крок в реалізації курсу на євроатлантичну інтеграцію. Але також треба пам'ятати, що НАТО — це не тільки військові стандарти, а й політично-правові відносини в державі. Про це неодноразово заявляли представники Альянсу. Мовляв, військові стандарти то добре, але необхідні й реформи державного сектору. Буквально в липні цього року голова представництва НАТО в Україні Александер Вінніков вказував на конкретні закони.

«Ми активно працюємо з Верховною Радою України, також з виконавчою владою, щоб підтримати процес імплементації цього закону. Це включає в себе також реформу Служби безпеки України, реформу сектора розвідки, прийняття законопроекту «Про державну таємницю» та «Про парламентський нагляд за сектором безпеки і розвідки», а також реформу оборонно-технічного комплексу», — говорив Вінніков в ефірі «Українського радіо».

Він також вказував на необхідність зміцнення верховенства права, проведення судової реформи та системної боротьби проти корупції.

На сьогодні закон про оборонні закупівлі вже ухвалено, і він набрав чинності. Закон про розвідку народні депутати ухвалили 17 вересня, мабуть, до відкриття військових навчань. На цьому здобутки в реформуванні секторі безпеки і оборони закінчилися. Законопроєкт про парламентський контроль щодо безпеки і оборони було відкликано, про державну таємницю — ще не підготовлено. Питання реформування СБУ взагалі зайшло в глухий кут — влада не хоче позбавляти спецслужбу непритаманних їй повноважень боротьби з економічними злочинами. Більше того, за інформацією Chas News, проєкт закону про реформу СБУ, що раніше готувався з консультаціями представників НАТО, взагалі було «загублено».

Судова реформа, яку розпочали ще при президенті Порошенку, при Зеленському повністю провалили. А систематичні повідомлення про рейдерські атаки на бізнес, в тому числі з іноземним капіталом, аж ніяк не заохочують інвестувати в економіку України.