404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Зеленський оголосив, що Україна готова до нового етапу розведення військ
Getty Images

Президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна готова до нового етапу розведення військ і розмінування нових ділянок.

Про це політик висловився, коментуючи річницю проведення саміту «Нормандської четвірки» у Парижі.

Активність України в процесі переговорів показала, що саме ми зацікавлені в мирі, а Росія блокує виконання домовленостей. Україна готова до нового етапу розведення військ і розмінування нових ділянок, а також до чергового раунду взаємного звільнення утримуваних осіб

Зеленський висловив певність, що Україна здатна виграти битву за емоції мешканців ОРДЛО. За його словами, влада робить речі, які «демонструють мешканцям окупованих територій, що Україна – це значно краще, ніж невизнані, нефункціональні, самопроголошені структури».

Політик у річницю зустрічі «нормандської четвірки» розмістив у Twitter фото з написом, що Україна зможе відновити мир на своїй території.

 

«Нормандська четвірка» не зібралась, бо РФ чекала результати виборів у США, вважає Корнієнко

Серед причин, які заважали новому етапу проведення зустрічей у «нормандському форматі» є те, що російська сторона чекала на завершення президентських виборів у США. Про це в ефірі одного з телеканалів заявив голова партії «Слуга народу», народний депутат України Олександр Корнієнко, інформує УНН.

«Росія чекала результатів (президентських — Прим. ред.) виборів у США. Ми чекаємо, що Байден займе більш жорстку позицію, яка буде нам допомагати в тих перемовинах, які ведуться. В першу чергу, виконанню плану. На наш погляд — він виконується. Припинення вогню є. На жаль, є винятки», — зазначив нардеп.

Нагадаємо, Кравчук не виключає проведення нормандської зустрічі до кінця року. За його словами, наступна зустріч лідерів «нормандської четвірки» — України, Росії, Німеччини та Франції — залежить від того, чи виконали сторони домовленості попередньої зустрічі в Парижі.

Передісторія

9 грудня 2019 року у Парижі відбулася зустріч лідерів країн «нормандського формату». Під час неї президенти Франції, України, Росії та канцлер Німеччини досягли низки домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила за підсумками саміту  у Парижі, що Мінські домовленості «не закам’янілий документ», і привітала пропозиції Зеленського змінити їх.

Хомчак назвав чисельність кадрових російських військових в ОРДЛО — близько трьох тисяч