Зеленський підписав чотири важливі для вступу в ЄС закони: деталі

Президент України Володимир Зеленський у п'ятницю, 8 листопада, підписав закони необхідні для початку переговорів про вступ України в ЄС. Зокрема: про збільшення штату НАБУ; про перевірки майна посадовців, набутого до публічної служби; про нацменшини та незалежність САП..

Про це зазначається в картках законів №10203-1№10262 та №10288-1 №10060 на сайті Верховної Ради.

Раніше президент України заявляв, що до кінця 2023 року Україна ухвалить усі рішення, потрібні для старту переговорів про вступ України до ЄС.

Збільшення штату НАБУ

Закон передбачає збільшення граничної чисельності штату НАБУ з 700 до 1000 людей. Згідно з ним відбудеться поетапне проведення конкурсу на заміщення додаткових вакантних посад: по 100 посад у 2024, 2025 та 2026 роках.

Нагадаємо, 8 листопада Єврокомісія представила звіт щодо прогресу України у 2023 році з подальшими рекомендаціями. Україні, зокрема, рекомендували збільшити штат НАБУ, прокурорів САП та суддів Вищого антикорупційного суду, щоб впоратися з висхідним навантаженням у боротьбі з корупцією.

Перевірка майна посадовців

Відтепер повноваження НАЗК не обмежуватимуться стосовно перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки. Це ж стосується і перевірки майна, набутого декларантами до призначення на посаду державної служби.

Допрацьований закон про нацменшини

Закон надає приватним вишам право вільного вибору мови навчання, яка є офіційною мовою ЄС. Йдеться про викладання однієї, кількох або всіх дисциплін, виконання індивідуальних завдань та проведення контрольних заходів мовою нацменшини.

Представники нацменшин України також зможуть здобувати базову та профільну середню освіту своїми мовами. Виняток — предмети українська мова, українська література, історія України, а також захист України.

Незалежність Спеціалізованої антикорупційно прокуратури (САП)

Цей закон виводить САП зі структури Офісу генерального прокурора та реорганізує її в окремий орган прокуратури в загальній системі органів прокуратури зі статусом окремої юридичної особи публічного права, а також передбачає зміни процедури конкурсного добору на посади керівника, його заступників та прокурорів САП.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Коли Україна стане членом Євросоюзу: умови і процедура вступу