Зеленський підписав закон про посилення штрафів за п’яне водіння та перевищення швидкості
Pixabay

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає збільшення штрафів за порушення правил дорожнього руху для пішоходів та водіїв. Тепер збільшилися штрафи за водіння у нетверезому стані та за перевищення швидкості.

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

16 лютого Верховна Рада ухвалила цей документ. «За» проголосували 325 депутатів. 13 березня закон набув чинності.

Верховна Рада збільшила штрафи за водіння напідпитку й перевищення швидкості

За перевищення швидкості від 20 до 50 км/год штрафуватимуть на 340 грн, а за перевищення швидкості на понад 50 км/год — на 1700 грн, за створення аварійної ситуації — на 3400 грн.

Якщо водій покине місце аварії, йому загрожуватиме 3400 грн штрафу, а також позбавлення права керувати автівкою на 6 місяців. За пошкодження інших транспортних засобів чи дороги доведеться сплатити 1190 грн.

За водіння без прав штрафуватимуть на 425 грн. Якщо прав взагалі немає — штраф буде 3400 грн. Якщо водія, якого позбавили прав, спіймають на кермуванні, то оштрафують на 20 400 грн із позбавленням права керувати транспортними засобами на 1-5 років.

За водіння у нетверезому стані штраф складе 17 000 грн із позбавленням водійських прав на рік. За повторне порушення упродовж року штраф буде 34 000 грн із позбавлення водійських прав на три роки.

Якщо водія втретє за рік спіймають на нетверезому керуванні, то йому загрожуватиме 51 000 грн штрафу з позбавленням права на водіння на 10 років із конфіскацією транспортного засобу.

За відмову від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння можуть оштрафувати на 40 800 грн.

Також посилюється адміністративна відповідальність за порушення ПДР пішоходами та велосипедистами. За перехід дороги у невстановленому місці їх можуть оштрафувати на 255 грн.

Chas News повідомляв, що Закон про штрафи за водіння у п'яному вигляді передали на підпис Зеленському. 

Арахамію оштрафували на 510 грн за парковку автомобіля на пішохідному переході