24 серпня президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних з росією.
Про це йдеться у картці закону.
«Закон набирає чинності через 30 днів з дня його опублікування. Але окрім одного пункту — згідно з ним, громади УПЦ МП матимуть 9 місяців на те, щоб розірвати зв’язки з РПЦ», — розповідав нардеп Ярослав Железняк.
Що відомо про законопроєкт
У січні 2023 року уряд зареєстрував законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, що пов’язані з росією. Таким документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.
Законопроєкт підготували за рішенням Ради національної безпеки і оборони. РНБО просило президента Володимира Зеленського розглянути діяльність релігійних організацій на території нашої держави в умовах військової агресії рф проти України. Причина — недопущення розколу в суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів.
У березні 2024 року Комітет ВР підтримав законопроєкт про заборону УПЦ МП в Україні.
В УПЦ наголошували, що діють юридично в межах українського законодавства, а рішення РНБО назвали «розмаїтим». Мовляв, ідеться про московський патріархат, «а УПЦ, відповідно до всіх установчих документів, є самостійною, незалежною і не підпорядковується московському патріархату».
Також Зеленський підписав закон про ратифікацію Римського статуту, йдеться в картці законопроєкту.
Це дасть змогу ефективно співпрацювати з МКС для покарання винних у скоєнні особливо тяжких злочинів, які викликають занепокоєння міжнародної спільноти.
Що таке Римський статут
Це міжнародний договір, на підставі якого заснований Міжнародний кримінальний суд.
Його підписали 137 держав світу, включно з Україною. Проте, ратифікували лише 124.
Статут визначає чотири основні міжнародні злочини: геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочин агресії. А МКС може переслідувати людей за такими обвинуваченнями.
Після ратифікації Римського статуту МКС отримує можливість розслідувати злочини, скоєні на території держав-членів або їхніми громадянами.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.