Зеленський підписав закон про обмеження використання безпілотників

Президент Володимир Зеленський підписав закон №8185, ініційований Міністерством внутрішніх справ, щодо протидії незаконному використанню безпілотників.

Документ забороняє будь-які польоти безпілотників над прикордонною смугою (за виключенням випадків, визначених урядом), пунктами пропуску через держкордон України, контрольними пунктами в’їзду-виїзду, об’єктами Держприкордонслужби. 

Також військовим Нацгвардії, Служби безпеки України та поліцейським надають повноваження запобігати, виявляти та припиняти порушення порядку та правил використання повітряного простору України експлуатантами безпілотних повітряних суден, зокрема, зокрема шляхом примусового припинення польоту дрона.

Закон визначає, що у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України не треба буде реєструвати безпілотники, максимальна злітна вага яких не перевищує 20 кг і які використовуються для розваг, в освітньому процесі для здобуття позашкільної освіти, у науковій та спортивній діяльності.

У пояснювальній записці зазначається, що через стрімкий розвиток безпілотних технологій у різних галузях суспільного життя дрони почали використовувати у протиправній діяльності. 

У 2021 році поліція отримала 2 283 звернення щодо використання дронів (майже втричі більше, ніж у 2020 році). Представники підприємств, організацій та навіть ЗСУ повідомляли про проблемні питання щодо польотів дронів у заборонених зонах та над об’єктами під охороною.

Так, у 2021 році зафіксували 1 335 польотів дронів з порушенням порядку, зокрема у районах Рівненської АЕС (402), Південноукраїнської АЕС (367), Запорізької АЕС (314), Хмельницької АЕС (234), Чорнобильської АЕС (2).

Окрім того, надходили скарги щодо порушення прав на особисте та сімейне життя через польоти безпілотників.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

В Україні почали будувати завод з виробництва безпілотників Bayraktar — Камишін